^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

Menu zawodnicy

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Damian Mazurek

Damian Mazurek

Damian Mazurek to dziewięciolatek z położonego pod Wrocławiem Wilkszyna. Jego pasją są sporty motorowe, którymi zaraził go tata Paweł. Jak każdy kierowca pierwsze kroki postawił na amatorskim torze kartingowym. W 2013 roku po wyrobieniu licencji wyścigowej i dołączeniu do Automobilklubu Leszczyńskiego rozpoczął starty w serii ROK Cup Poland, która rozgrywana jest na terenie całego kraju. Ma za sobą intensywne treningi i stary na wszystkich profesjonalnych torach w Polsce. Już po niespełna roku szkoleń i wdrażania się w nową dyscyplinę stanął na podium. Stało się to w Poznaniu w 2014 roku. Od tej pory Damian sukcesywnie kończy zawody w pierwszej trójce i jest jednym z faworytów w swojej klasie.

Na co dzień uczeń szkoły podstawowej numer 37 imienia kardynała Stefana Wyszyńskiego we Wrocławiu. Oprócz kartingu uczęszcza na zajęcia z Taekwondo, a wolny czas jak każdy chłopiec w jego wieku spędza z piłką lub grając w gry komputerowe.

 

 

 

Maciej Banaś

Maciej Banaś

Maciek to siedmiolatek z benzyną we krwi, a karting to w jego rodzinie już pewna tradycja. Jego tata Bartosz zdobył tytuł Kartingowego Mistrza Polski, później brał udział w wyścigach płaskich. Nic dziwnego zatem, że Banaś Jr ma predyspozycje do tego, by stać się kolejnym po Kubie Giermaziaku doskonałym kierowcą z regionu. Swoją karierę zaczął bardzo wcześnie, kiedy jako dwulatek siedział za kierownicą elektrycznego karta. Zabawa ta przypadła mu do gustu bardziej niż piaskownica dlatego już jako czterolatek dostał przeznaczony dla tej kategorii wiekowej spalinowy kart o pojemności 50 cm. Na kierownicy pojawił się autograf Roberta Kubicy. Pierwszy kask zastąpił w łóżku pluszaka, a gokart przeistoczył się w wystrój pokoju. Maciek zakochał się w kartingu od pierwszego wejrzenia, stał się prowodyrem wszystkich wyjazdów na treningi. Po wielu godzinach spędzonych na torze Maciek stał się uczestnikiem Kartingowych Mistrzostw Polski oraz Czech.

Maciek to doskonały kierowca pod względem psychiki oraz kondycji, która w kartingu jest szalenie ważna. Po roku czasu za kierownicą treningowego karta i uczestnictwie w zawodach krajowego formatu, tata Bartosz oraz doskonały mechanik Roman Matuszak dostrzegli ponadprzeciętny talent i postanowili kupić mocniejszy sprzęt – kart klasy Mini ROK sygnowany nazwiskiem Roberta Kubicy – RK C28 z otwartą wersją silnika. Takimi kartami jeżdżą dzieci w wieku 8 do 13 lat. To świadczy o dużym kroku naprzód w karierze pięcioletniego Maćka.

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.