^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Wyniki Pucharu MEN i MSiT w kartingu

poniedziałek, 02 maj 2011 16:04

PucharMEN2011W dniach 30.04 – 01.05 najmłodsi kartingowcy z całej Polski przybyli do Gostynia, by ścigać się na tamtejszym Kartodromie w zawodach o Puchar Ministra Edukacji Narodowej oraz Puchar Ministra Sportu i Turystyki. Zawodnicy startowali w sześciu kategoriach: Easykart 50, Easykart 60, Mikro Max, Mini Max, Mini Rok i Młodzik 60. Najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja w kategorii Mini Rok, w której startowało najwięcej, bo siedemnastu uczestników. Zainteresowanie oraz podziw licznie zgromadzonej miejscowej publiczności, budzili chłopcy w wieku od 4 do 7 lat, startujący w kategorii Easykart 50, która polegała na treningu pokazowym.

Najmłodsi zawodnicy docenili walory Kartodromu Gostyń i licznie zgłosili się do uczestnictwa w zawodach. Na starcie stanęło 64 sportowców. Po serii treningów oficjalnych, przed wyścigami nastąpiła uroczysta prezentacja zawodników, na której honorowymi gośćmi byli poseł na Sejm Łukasz Borowiak, wiceburmistrz miasta Gostynia pani Elżbieta Palka, radny miasta Gostynia pan Andrzej Rogala, przedstawiciele Polskiego Związku Motorowego, na czele z prezesem Zarządu Głównego panem Andrzejem Witkowskim. W pierwszym dniu zawodów o Puchar Ministra Edukacji Narodowej, w poszczególnych kategoriach miejsca na podium zdobyli: Easykart 60 – Filip Wójcik z Automobilklubu Radomskiego (1. miejsce), Jan Antoszewski z Automobilklubu Wielkopolskiego (2. miejsce), Marcel Jastrzębowski z BTM Bydgoszcz (3. miejsce), w kategorii Micro Max 125 – Szymon Urbaniak z Automobilklubu Wschodniego z Lublina (1. miejsce), Maciej Szyszko z Automobilklubu Morawskiego (2. miejsce), Piotr Grudzień z Automobilklubu Morawskiego (3. miejsce), w kategorii Mini Max 125 – Piotr Parys z Automobilklubu Wschodniego a Lublina (1. miejsce), Szymon Śliwowski z Automobilklubu Podlaskiego (2. miejsce), Wojciech Garbacz z Automobilklubu Śląskiego (3. miejsce), w kategorii Mini Rok – Piotr Parys z Automobilklubu Wschodniego (1. miejsce), Jan Krencisz z Automobilklubu Wielkopolskiego (2. miejsce), Filip Wójcik z Automobilklubu Radomskiego (3. miejsce), w kategorii Młodzik 60 – Piotr Parys z Automobilklubu Wschodniego (1. miejsce), Oskar Kałuża z Automobilklubu Zielonogórskiego (2. miejsce), Jakub Masztalerz z Automobilklubu Leszczyńskiego (3. miejsce). Klasyfikacja drugiego dnia zawodów o Puchar Ministra Sportu i Turystyki kształtowała się następująco: w kategorii Easykart 60 – Jan Antoszewski z Automobilklubu Wielkopolskiego (1. miejsce), Filip Wójcik z Automobilklubu Radomskiego (2. miejsce), Marcel Jastrzębowski z BTM Bydgoszcz (3. miejsce), w kategorii Micro Max 125 – Szymon Urbaniak (1. miejsce), Maciej Szyszko (2. miejsce), Piotr Grudzień (3. miejsce), w kategorii Mini Max 125 – Piotr Parys (1. miejsce), Filip Panas z UKS Moto - Kart Energetyk Biłgoraj (2. miejsce), Szymon Śliwowski (3. miejsce), w kategorii Mini Rok – Piotr Parys (1. miejsce), Filip Wójcik (2. miejsce), Jakub Masztalerz (3. miejsce), w kategorii Młodzik 60 – Michał Kasiborski z Automobilklubu Inowrocławskiego (1. miejsce), Jakub Masztalerz (2. miejsce), Oskar Kałuża (3. miejsce).

GALERIA

 

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.