^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

Wspierają nas:
 
 
Logo Ministerstwo Sportu i Turystyki Logo Polski Fundusz Sportowy
 
herb leszna transparent        logo kolor niesymetr

 

 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

 
Promotorzy serii:


 

Pechowa inauguracja sezonu dla Sary Kałuzińskiej

środa, 05 kwiecień 2023 09:39

W dniach 1-2 kwietnia na Autodrom Słomczyn pod Warszawą zawodnicy Mistrzostw Polski Rallycross zainaugurowali sezon wyścigowy. Jedną z uczestniczek klasy Seicento Cup była reprezentantka Automobilklubu Leszczyńskiego – 19 letnia Sara Kałuzińska.

Frekwencja w klasie Seicento nie zawiodła i na starcie zawodów stanęło 32 zawodników, w tym 3 kobiety. Rywalizacja jak to w Rallycross bywa była widowiskowa i zacięta. Sara po bardzo udanych dwóch pierwszych sesjach kwalifikacyjnych w których zajęła odpowiednio 10 oraz 6 lokatę przystąpiła do trzeciej sesji. Na pierwszym okrążeniu doszło do kontaktu z winy rywala co spowodowało usterkę techniczną w samochodzie #640 i ostatecznie reprezentantka BieRni Motorsport uplasowała się na 13 pozycji. Walka o miejsce w półfinale miała rozstrzygnąć się w niedzielnej czwartej sesji kwalifikacyjnej. Po udanym starcie doszło do sporego zamieszania w pierwszym zakręcie przez co Sara straciła kilka sekund na walce z rywalem przez co zajęła 14 miejsce. Ostatecznie po podsumowaniu wszystkich sesji zawodniczka Automobilklubu Leszczyńkiego zajęła 13 pozycje ze stratą 1 punkt do premiowanej awansem do półfinału pozycji 12. Warto wspomnieć, że na 32 zawodników pozycja 13 jest bardzo dobrym wynikiem mając na uwadze niewielkie różnice między zawodnikami.

Rozpoczęcie sezonu nie było idealne, aczkolwiek po pierwszej rundzie Sara zajmuje 13 pozycję w sezonie z dorobkiem 4 punktów. Kolejna runda Mistrzostw Polski Rallycross odbędzie się na Torze Poznań w dniach 29-30 kwietnia.

- Słodko gorzki weekend wyścigowy. Niestety awaria skrzyni biegów na treningu przez zawodami spowodowała, że Sara startowała na rezerwowej skrzyni z nieco dłuższym przełożeniem. Sytuacja z 3 kwalifikacji skomplikowała sytuacje w kwalifikacjach, ale taki jest ten sport. Cieszę się, że Sara jak zawsze dała z siebie wszystko i mimo usterki dzielnie walczyła co zaowocowało 4 punktami do klasyfikacji generalnej na koniec zawodów. Taki urok tego sportu, że nie zawsze wszystko jest zależne od umiejętności kierowcy, czasami zdarzają się sytuacje losowe. Za 3 tygodnie będziemy walczyć ponownie o jeszcze lepszy wynik. Dziękuję Naszym Partnerom, bez których nie było by możliwe ściganie się na takim poziomie – Tomasz Biernat, trener oraz manager Sary.

- Po 6-msc przerwy i jedno dniowym treningu wróciłam za kierownice, aby kolejny sezon rywalizować w Mistrzostwach Polski Rallycross. Popracować musze jeszcze nad startami, bo troszkę brakuje do tego co było w sezonie 2022. Dwie pierwsze kwalifikacje były najlepsze pod kątem czasowym by móc rywalizować o Półfinał. W trzeciej kwalifikacji kilka niefortunnych zdarzeń spowodowało spadek w klasyfikacji. Do uratowania sytuacji została czwarta kwalifikacja, która była dobra, ale nie wystarczająco dobra by przejść do półfinałów – troszeczkę za dużo straciłam na walce z rywalem. Nie należę do osób, które szybko się poddają i będę walczyła dalej o coraz to lepsze wyniki. Najważniejsze, że wywozimy ze Słomczyna punkty do klasyfikacji generalnej, a na Poznaniu obiecuję dać z siebie jeszcze więcej – podsumowała rundę Sara Kałuzińska.

Partnerami startów Sary w Mistrzostwach Polski Rallycross 2023 są: Miasto Leszno, Adast Polska, Fischer Automotive, CatCams Polska, Dynamic Custom Restmod, Dobrucki Garage, Consulto, Agares Bosch Centrum oraz CopyPlace.

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.