^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

 Wspierają nas:

 
herb leszna transparent        logo kolor niesymetr

 

 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Sara Kałuzińska wraca do rywalizacji w Mistrzostwach Polski Rallycross

czwartek, 30 marzec 2023 09:32

19-letnia Reprezentantka Automobilklubu Leszczyńskiego w najbliższy weekend wraca do rywalizacji na Rallycrossowych torach. Sezon zostanie zainaugurowany na Autodromie Słomczyn pod Warszawą. Sara podobnie jak w dwóch poprzednich sezonach wystartuje w klasie Seicento Cup z numerem 640 przy wsparciu leszczyńskiego zespołu BieRni Motorsport.

Sezon 2023 Mistrzostw Polski Rallycross składa się 8 weekendów wyścigowych – po trzy razy zawodnicy rywalizować będą na torach w Polsce – Słomczyn oraz Poznań, a także zaliczą po jednej wizycie na Słowacji oraz w Czechach, gdzie w sezonie 2022 Sara zajęła 3-cie miejsce. Wszystkie informacje z weekendu znajdą Państwo na social mediach: Sara Kałuzińska – Racing Sara oraz BieRni Motorsport.

- Po bardzo długiej przerwie od kierownicy wracam na tor i walczę dalej. Mam za sobą trening po 6-msc, z okrążenia na okrążenie było coraz szybciej. W weekend jak zawsze dam z siebie wszystko i będę walczyła o jak najlepszą pozycję – mówi Sara Kałuzińska.

- Niezwykle cieszę się z początku sezonu, czeka Nas intensywny sezon z konkretnym celem jakim jest walka o czołowe lokaty na koniec sezonu. Plan na sezon 2023 był zupełnie inny – chcieliśmy, aby Sara wystartowała w Europejskiej serii wyścigowej, jednak plany zweryfikował brak budżetu. Skupiamy się na jak najlepszym przygotowaniu Sary pod względem mentalnym oraz fizycznym, a samochodem zajmuje się Tata Sary. Liczymy na zaciętą rywalizację w klasie, w której startuje około 30 zawodników. W sezonie 2022 Sara jako pierwsza Kobieta w 20 letniej historii klasy Seicento zajęła miejsce na podium, więc w tym sezonie po cichu liczę na to, że ta liczba się zmieni. Dziękujemy wszystkim Partnerom, dzięki którym Sara może stanąć do rywalizacji w Mistrzostwach Polski – mówi Tomasz Biernat – Manager zespołu Bierni Motorsport oraz trener Sary.

W sezonie 2023 starty Sary wspierają: Miasto Leszno, Fischer Automotive, Adast Polska, CatCams Polka, DYnamic – Retomod Custom & Classic, Agares Bosch Centrum, Dobrucki Garage ONC, NBNS.

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.