^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Zawodnicy naszego Klubu w kadrze narodowej

niedziela, 13 luty 2022 21:18

Polski Związek Motorowy opublikował listę zawodników powołanych do Kadry Narodowej w sporcie samochodowym oraz kartingowym na sezon 2022.

W kategorii Sportu Samochodowego powołani zostali Piotr „Herbi” Rudzki, który w 2021 roku zdobył tytuł Mistrza Polski w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski startując w klasie 4a, a także Wicemistrzowie Polski Endurance w klasie D4 1400 Tomasz Biernat i Mateusz Tabaka. Obaj kierowcy zespołu BieRni Motorsport będą nadal startować w wyścigach długodystansowych, a Mateusz dodatkowo wystartuje w całym sezonie wyścigów sprinterskich.
W kategorii Sportu Kartingowego Automobilklub Leszczyński będzie reprezentowany przez Dawida Liwińskiego - finalistę i zwycięzcę Superpucharu Rok CUP, Jana Przyrowskiego startującego w World Karting Series, Franciszka Hałatnika - Wicemistrza Polski Rok CUP Poland, Kacpra Turoboyskiego - II Wicemistrza Polski Rotax Max Challenge oraz Iwo Beszterdę startującego w Rok CUP Poland. Ten ostatni został również wyznaczony przez PZM do startów w FIA Karting Academy.

Od sezonu 2022 barwy leszczyńskiego klubu będą reprezentowane przez Sarę Kałuzińską, która pod opieką BieRni Motorsport startuje w Mistrzostwach Polski Rallycross w kategorii SC CUP, a także została reprezentantką Polski podczas FIA Motorsport Games. Rozgrywki te odbędą się pod koniec października we Francji na torze Paul Ricard, znanym z wyścigów Formuły 1.

- Bardzo nas cieszy, że zawodnicy Automobilklubu Leszczyńskiego osiągają rewelacyjne wyniki zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Jest to efekt ciężkiej pracy, zaangażowania i woli walki, które obserwuję wśród sportowców naszego Klubu od wielu lat. Powołanie do Kadry Narodowej to potwierdzenie wysokich osiągnięć i zachęta to dalszego działania. Jako Prezes stowarzyszenia jestem bardzo dumny, trzymam kciuki i dołożę starań, aby wspierać zawodników w realizacji ich planów – mówi Lechosław Dudka, Prezes Automobilklubu Leszczyńskiego.

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.