^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Nasi zawodnicy Wicemistrzami Polski

środa, 06 październik 2021 21:16

Leszczyński zespół wyścigowy BieRni Motorsport w składzie Tomasz Biernat i Mateusz Tabaka zakończył zmagania w Mistrzostwach Polski Endurance 2021 na 2. miejscu w klasie D-1400.

Gratulujemy!

fot. Natalia Marta Tabaka

Ostatni wyścig sezonu reprezentanci Automobilklubu Leszczyńskiego zakończyli na 5. miejscu po pechowym incydencie z Porsche na 10 minut do końca wyścigu – do tego czasu leszczynianie walczyli o 3. miejsce.

- Nie spodziewałem się takiego zakończenia sezonu. Jeszcze w kwietniu nie myśleliśmy o startach w tym sezonie, a teraz jesteśmy Wicemistrzami Polski D-1400. Bardzo trudny sezon, w którym tylko w pierwszym, deszczowym wyścigu wszystko zagrało tak jak należy, ale nie ma co narzekać. Rok, w którym celem była nauka, za nami i w dodatku z doskonałym wynikiem. Mateusz zrobił ogromny progres, zebraliśmy dużo doświadczenia w kwestii strategii w trakcie wyścigu i mamy ogromne nadzieje na sezon 2022. Ostatnie 10 minut wyścigu był istnym horrorem, totalnie nie wiedziałem co się stało, że Mateusz aż tak zwolnił – po wyścigu okazało się, że kontakt z Porsche zablokował prawe tylne koło i przy ogromnej ilości szczęścia dojechaliśmy do linii mety. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu - opowiada Tomek Biernat.

- Był to dość stresujący weekend, bo z jednej strony wiedzieliśmy, że po poprzednich, pełnych walki rundach, tym razy trzeba przyjechać w punktach i tytuł II Wicemistrza jest w zasięgu ręki. Z drugiej strony chęć rywalizacji i poprawiania czasów była bardzo duża. Kontakt z Porsche na 10 minut do końca wyścigu spowodował blokowanie prawego tylnego koła przez co tempo bardzo spadło – dosłownie toczyłem się do mety, żeby przejechać przez szachownicę i dowieźć potrzebne punkty. Ten debiutancki sezon był okupiony wieloma błędami wynikającymi z braku doświadczenia. Wyciągnęliśmy dużo nauki i dużo wniosków związanych z naszą jazdą oraz przygotowaniem samochodu. Tytuł niezmiernie nas cieszy i bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam uzyskać ten wynik - dodaje Mateusz Tabaka.

Starty Leszczynian w sezonie 2021 wspierają: T&T ProEnergy, Tabaka Dynamic, Miasto Leszno, Tabaka Electric, West Street Auto Garage, Automoc Polska, CatCams Polska oraz K4M Style.

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.