^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Sezon kartingowy 2020. Zmagania pucharowe naszych zawodników

niedziela, 15 listopad 2020 15:13

Wielkimi krokami zbliżamy się do końca roku, a co za tym idzie czas podsumować tegoroczny sezon kartingowy. Rozgrywki w Polsce mamy już za sobą, a na arenie międzynarodowej zostały nam pojedyncze weekendy, w tym Światowy Finał Rotaxa (23-20.01.2021, Portugalia).

Sezon 2020 był dla nas niezwykle trudny i pracowity. Przyszło nam organizować zawody w nowych warunkach związanych z pandemią koronawirusa. Jedno pozostało bez zmian. Najlepszą nagrodą jak co roku są wspaniałe wyniki naszych zawodników, dzięki którym możemy sobie powiedzieć – było warto!

Automobilklub Leszczyński jako organizator imprez kartingowych miał okazję sprawdzić się trzy razy. Przygotowaliśmy po jednej rundzie Kartingowych Mistrzostw Polski, ROK Cup Poland oraz Rotax Max Challenge. Nie wygrała z nami pogoda, nie wygrał COVID (chociaż podczas ostatnich zawodów mocno namieszał w obsadzie przygotowującej zawody), w końcu nie pokonali nas nawet drifterzy zza płotu (kto był to pamięta mgłę nad torem w Bydgoszczy). W tym miejscu przeogromne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację. Bez Was to by się nie udało!

Pod względem sportowym nasi reprezentanci jak zwykle pokazali się z fantastycznej strony. W podsumowaniu wskazujemy zawodników z czołówki klasyfikacji generalnej. Jednak warto zauważyć, że w ciągu sezonu byliśmy świadkami świetnych wyścigów, w których zaprezentowali się zawodnicy młodzi, z mniejszym doświadczeniem, ale znakomicie rokujący na przyszłość. 

Jeśli chcielibyście zobaczyć pełne wyniki sezonu 2020 wejdźcie na stronę PZM

Nasi zawodnicy w klasyfikacji generalnej sezonu 2020 w pucharze ROK Cup Poland prezentują się następująco.

Baby ROK:
Znakomicie przez cały sezon prezentował się Jakub Kiwalski. Ostatecznie w generalce zajął 2 miejsce. Biorąc jednak pod uwagę wiek i potencjał tego zawodnika będziemy mieli powody do dumy również w kolejnych sezonach. 4 miejsce w klasyfikacji sezonu zajął Tomasz Cichoracki. Bardzo ważne dla nas jest również drugie miejsce w klasyfikacji klubowej.
Mini ROK:
Niekwestionowanym liderem sezonu w „miniakach” był Iwo Beszterda. Nie dał szans rywalom i uplasował się na pierwszym miejscu w klasyfikacji. Dzielnie przez sezon kroczył również Kacper Turoboyski, który niestety zaliczył kilka pechowych wyścigów. Doświadczenie tego zawodnika pozwoliło mu jednak na zajęcie trzeciego miejsca na koniec sezonu. W klasyfikacji klubowej zawodnicy ponownie wywalczyli drugie miejsce dla naszego Automobilklubu.
Junior ROK:
Wśród juniorów najlepiej z naszych reprezentantów zaprezentował się Franciszek Czapla – 5 miejsce. Franek jest jednym z młodszych zawodników w tej stawce więc pozycję końcową bierzemy jako dobrą prognozę na kolejny sezon. W klasyfikacji klubowej zdobyliśmy tym razem 3 miejsce.

Z kolei w pucharze Rotax Max Challenge Poland zawodnicy Automobilklubu Leszczyńskiego osiągnęli następujące wyniki.

Mini MAX:
Wśród „miniaków” Rotaxa Kacper Turoboyski kończy sezon na szczycie podium. Z całą pewnością był to jeden z najlepszych sezonów Kacpra, który poza pudłem w klasyfikacji ROKowej oraz KMP będzie również reprezentował nasz kraj podczas Rotax Grand Final.
DD2:
W najszybszej kategorii pucharu Rotax drugie miejsce w generalce zajął Dawid Maślakiewicz. Cieszy nas ogromnie, że ten zawodnik z roku na rok coraz bardziej miesza w stawce i w ostatecznym rozrachunku notuje coraz lepsze wyniki. Gratulujemy również całej stawce naszych reprezentantów za zajęcie 1 miejsca w klasyfikacji klubowej.
DD2 Masters:
Wśród najstarszych zawodników w stawce tradycyjnie już obserwujemy wielu reprezentantów naszego klubu. W ostatecznym podsumowaniu Tomasz Wilczyński zakończył sezon na 2 miejscu, Marek Kukliński na 4 miejscu, a Sławomir Wesołowski – 5 miejsce. Oczywiście takie wyniku musiały dać pierwsze miejsce w klasyfikacji klubów.

Wszystkim naszym reprezentantom ogromnie gratulujemy! 

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.