^Powrót na górę

 • Karting

  Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

 • Rajdy sportowe

  Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

 • Turystyka samochodowa

  Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Podsumowanie sezonu kartingowego 2018

czwartek, 22 listopad 2018 21:50

W piątek 16 listopada w warszawskim hotelu Westin odbyła się uroczysta Gala Sportu Kartingowego, podczas której nagrodzeni zostali najlepsi zawodnicy minionego sezonu. Jak zwykle była to okazja do podsumowań i rozmów z zawodnikami, działaczami i osobami związanymi z kartingiem w Polsce.

Zawodnicy reprezentujący nasz Automobilklub jak zwykle wykazali się wysoką formą, dzięki czemu mogliśmy ich często podziwiać na podium.

Ten sezon zdecydowanie należał do Adama Szydłowskiego. Można napisać wiele ale nic nie odda wyników osiągniętych w tym roku przez tego zawodnika. Zdobył on wszystkie najważniejsze trofea, w tym dwukrotnie Mistrzostwo Polski. W swoim życiowym sezonie Adam zanotował następujące rezultaty:

 1. Mistrzostwo Polski w kategorii Junior OK Akademia
 2. Mistrzostwo Polski w kategorii Senior OK Akademia
 3. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej kategorii ROK GP14 (ROK CUP Poland)
 4. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej kategorii Junior ROK (ROK CUP Poland)
 5. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej kategorii Senior Max (Rotax Max Challenge)
 6. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej kategorii Junior Max (Rotax Max Challenge)

Doskonałe wyniki w Mistrzostwach Polski osiągnęli także nasi najmłodsi zawodnicy – Kacper Turoboyski zdominował kategorię Baby ROK, a Jan Przyrowski stanął na trzecim stopniu podium w Mini ROKu.

Bardzo miłą niespodziankę sprawił nam Tomasz Wilczyński, który zakończył zmagania mistrzowskie w kategorii DD2 Max z tytułem drugiego wicemistrza Polski.

W rywalizacji pucharowej podobnie jak w mistrzostwach nasi zawodnicy stanowili trzon stawki w najmłodszych kategoriach. W tym miejscu po raz kolejny na wyróżnienie zasługuje Kacper Turoboyski, który zwyciężył w zmaganiach Baby ROKa. Na doskonałym trzecim miejscu sezon zakończył Iwo Beszterda, a w Mini ROKu najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem naszego klubu został Piotr Czaja (4. miejsce). W klasyfikacji Juniorów poza wspomnianym Szydłowskim doskonały sezon zaliczył Vyacheslav Putyatin. Warto podkreślić, że ten pochodzący z Ukrainy zawodnik przez cały sezon był w ścisłym kontakcie z ostatecznym zwycięzcą klasyfikacji generalnej.

Wśród zawodników startujących w serii Rotax Max Challenge doskonale reprezentowali nas zawodnicy starszych kategorii. Wśród nich warto wyróżnić Dawida Maślakiewicza, który w Junior Maxie stanął na trzecim stopniu podium. W DD2 Masters Tomasz Wilczyński zajął 4. miejsce, a Łukasz Siwik był piąty.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników i już dziś nie możemy doczekać się sezonu 2019! J

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.