^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Inauguracja nowej serii IAME z naszym udziałem

wtorek, 21 sierpień 2018 10:26

W miniony weekend na Kartodromie w Bydgoszczy wspólnie z LRC Promotion zorganizowaliśmy I Serię IAME Series Poland, inaugurując tym samym start nowej serii kartingowej w naszym kraju, która jest już obecna w 27 innych państwach.

Jesteśmy dumni i cieszymy się podwójnie, ponieważ jako jedyny Klub mieliśmy przyjemność zorganizować zawody IAME w tym sezonie, a dodatkowo zawodnicy Automobilklubu Leszczyńskiego dali nam wiele powodów do radości prezentując świetną formę i zdobywając najwyższe pozycje.

W kategorii X30 Baby dwóch naszych zawodników znalazło się na podium - zwyciężył Iwo Beszterda, a trzecie miejsce zajął Serafin Derżyński. Podobnie sytuacja wyglądała w kategorii X30 Mini - jako pierwszy linię mety minął nasz Jan Przyrowski wygrywając tym samym bilet na finał światowy - IAME International Final, a zaraz za nim znalazł się Franciszek Czapla. Również w kategorii X30 Junior mieliśmy swoją reprezentację na podium za sprawą Dawida Maślakiewicza, który zajął trzecie miejsce.

Pełne wyniki prezenują się następująco:

X30 Baby:

1. Iwo Beszterda (ERD), 2. Rafał Paprota (V-KART), 3. Serafin Derżyński (V-KART), 4. Matylda Jóźwiak (MK Racing), 5. Franciszek Belusiak (Bambini Racing)

X30 Mini:

1. Jan Przyrowski (ERD), 2. Franek Czapla (Bambini Racing), 3. Jan Jóźwiak (MK Racing), 4. Colin Ważny (MK Racing), 5. Dominik Knopik (Supersonic)

X30 Junior:

1. Jerzy Spinkiewicz (Uniq Racing), 2. Karol Pasiewicz (V-KART), 3. Dawid Maślakiewicz (46 Team), 4. Kornelia Olkucka, 5. Oliwier Pyłka (Uniq Racing), 6. Antoni Jarosławski (AK Motorsport)

X30 Senior:

1. Dawid Liwiński (Mach1-Lenartowicz), 2. Sylvester Aleksiejevas (Uniq Racing), 3. Max Pyłka (Uniq Racing)

 

Promotor IAME Series Poland zapowiedział już prace nad pełnym cyklem Mistrzostw w sezonie 2019.

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.