^Powrót na górę

 • Karting

  Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

 • Rajdy sportowe

  Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

 • Turystyka samochodowa

  Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Emocje kartingowe na najwyższym poziomie

wtorek, 15 maj 2018 00:00

Zakończyliśmy weekendowe zmagania ROKa na torze w Bydgoszczy. Był to bardzo udany czas zarówno dla nas jako organizatorów II rundy Pucharu, jak również dla zawodników, którzy ścigali się w barwach naszego Klubu.

Już od środy (09 maja) na bydgoskim kartodromie dało się słyszeć charakterystyczny warkot silników. Z dnia na dzień robiło się coraz cieplej i to nie tylko przez pogodę, ale również z uwagi na przybywających zawodników. Na zawodach pojawili się praktycznie wszyscy zawodnicy, którzy w tym roku liczą się w stawce o najwyższe trofea w Pucharze ROK oraz kilku bardzo utalentowanych debiutantów.

Zawody rozpoczęły się od uroczystej ceremonii otwarcia, podczas której zawodnikom nominowanym do Akademii Orlen Team wręczono po komplecie opon. To jedna z nagród ufundowanych przez partnera strategicznego serii – koncern PKN Orlen.

Po dwóch dniach rywalizacji najlepsi w swoich w swoich klasach byli:

 • Baby ROK: 1. Kacper Turoboyski (A. Leszczyński), 2. Serafin Derżyński (A. Leszczyński), 3. Mateusz Piszczako (A. Wielkopolski).
 • Mini ROK: 1. Jerzy Glac (A. Wielkopolski), 2. Piotr Protasiewicz (Wallrav Racing Club), 3. Franciszek Czapla (A. Leszczyński) – debiutant w klasie
 • Junior ROK: 1. Vyacheslav Putyatin (Ukraina), 2. Karol Czepiel (A. Wielkopolski), 3. Olaf Tyrakowski (A. Wielkopolski)
 • ROK GP 14: 1. Adam Szydłowski (A. Leszczyński), 2. Adrian Janicki (A. Zielonogórski Duet), 3. Franciszek Palmirski (A. Wielkopolski)
 • ROK Shifter: 1. Filip Wójcik (A. Rzemieślnik), 2. Dawid Gawin (BTM Bydgoszcz), 3. Mikołaj Cegielski (A. Wielkopolski)

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację zawodów. Jednocześnie już dziś zapraszamy na zawody nowej serii Iame, które są organizowane również przez nasz Klub w Bydgoszczy w dniach 8-9 czerwca.

Relacja fotograficzna z zawodów znajduje się na naszym profilu na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.