^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Zabytkowa Rydzyna

czwartek, 03 maj 2018 12:21

Jak przystało na majówkę z Automobilklubem Leszczyńskim, 2 maja zorganizowaliśmy Rajd Pojazdów Zabytkowych we współpracy z Zamkiem SIMP w Rydzynie. Tym razem na starcie zameldowało się 27 zabytkowych pojazdów, które wzięły udział w zawodach w klasyfikacji motocykli i samochodów. 

Wśród motocykli mogliśmy podziwiać kilka Junaków, Harleya Davidsona czy Sokoła 600, a wśród samochodów znalazły się takie okazy jak: Volkswagen Karman Ghia, dwie Warszawy FSO 223, Trabant 601 oraz Magirus-Deutz, czyli zabytkowa straż pożarna, stały bywalec naszych rajdów.

W klasyfikacji motocykli zwyciężył Przemysław Kowalski, startujący na Harleyu Davidsonie, drugie miejsce zajął Grzegorz Mazur na Sokole 600, a trzecie Sławomir Wiśniewski na motocyklu D-RAD R-06 reprezentujący nasz Automobilklub. W klasyfikacji samochodowej nalepszy okazała się załoga w składzie Paweł Lewandowski i Marta Dąbrowska, szczęśliwi posiadacze samochodu FSO Warszawa 223, drugi najlepszy wynik osięgnęli Krzysztof Kalert i Anna Borkowska startujący Polonezem 1.6SLE, a trzecie miejsce wywalczył Krzysztof Dwornik w Mercedesie 190D.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Rajdzie!

3 maja zapraszamy na leszczyńską starówkę, gdzie odbędzie się pokaz zabytkowych pojazdów.

Wyniki w klasyfikacji samochodów

Wyniki w klasyfikacji motocykli 

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.