^Powrót na górę

 • Karting

  Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

 • Rajdy sportowe

  Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

 • Turystyka samochodowa

  Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Zbliża się sezon kartingowy 2018

piątek, 13 kwiecień 2018 19:31

Wielkimi krokami zbliża się sezon kartingowy 2018, który z pewnością będzie obfitować w emocje sportowe. Nasi zawodnicy po bardzo udanych startach w roku 2017 ponownie staną do walki o najważniejsze trofea – zwycięstwa w klasyfikacji generalnej pucharów oraz o tytuły Mistrzostw Polski.

Za niecałe 2 tygodnie na torze w Toruniu ścigać się będą zawodnicy ROK Cup Poland, a tydzień później w Poznaniu zagości seria Rotax Max Challenge. Nowością w tym sezonie jest start Iame Series Poland – nowej serii na polskim rynku, która podobnie jak pozostałe serie, będzie premiowała najlepszych zawodników biletami na finał światowy!

 

Sezon 2018 to nie tylko emocje sportowe, to również zmiany regulaminowo-organizacyjne, które zebraliśmy dla Was w tym artykule.

Już teraz możemy zdradzić, że nasz klub będzie organizował cztery imprezy kartingowe na gościnnym obiekcie w Bydgoszczy – po jednym starcie każdej serii oraz jeden weekend Kartingowych Mistrzostw Polski.

Najważniejsze zmiany w RSK 2018 to:

 1. Dostosowanie licencji Junior do wymogów CIK FIA – licencja Junior wydawana będzie od 7/8 roku życia, górną granicę stanowi wiek 14 lat
 2. Po uzyskaniu licencji senior Zawodnik nie może startować w kategoriach Juniorskich
 3. Zmienione zostały kary za tzw. spadające zderzaki dla kategorii „małych” (Micro, Mini, Baby) – 5 sek., w pozostałych kategoriach kara ta pozostaje bez zmian – 10 sek.
 4. Zakaz wyprzedzania dla zawodników dublowanych pod rygorem wykluczenia z wyścigu
 5. W sezonie 2018 odbędą się 2 serie KMP w kategorii Junior Akademia i Senior Akademia oraz Shifter ROK i DD2 Max. Mistrzostwa Polski Młodzików będą rozgrywane tak jak w poprzednich latach w kategoriach: Rotax Micro Max, Rotax Mini Max, BABY Rok, MINI Rok.

Więcej szegółów na stronie www.pzm.pl/karting

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.