^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Podsumowanie sezonu kartingowego 2017

poniedziałek, 18 grudzień 2017 23:14

Niedawno oficjalnie zakończyliśmy sezon kartingowy 2017. Uroczysta gala w hotelu Westin w Warszawie była okazją do świętowania zwycięstw oraz rozmów o planach na kolejny sezon.

Korzystając z okazji pragniemy przedstawić dokonania naszych zawodników w tym sezonie, a na pewno jest się czym chwalić, ponieważ kolejny rok z rzędu zawodnicy Automobilklubu Leszczyńskiego indywidualnie oraz drużynowo trafiali najczęściej na podium. Nie można też zapominać o ogromnym sukcesie Bartka Mili, który w tym roku na torze w Lonato został zwycięzcą finału światowego Pucharu Rok Cup w kategorii seniorskiej.

Mistrzostwa Polski

Junior OK:
Kategoria OK Junior została rozegrana w Polsce po raz pierwszy. Jest to nowa kategoria międzynarodowa, w ramach której rozgrywane są również najważniejsze imprezy rangi światowej. Czwarte miejsce w podsumowaniu dwóch mistrzowskich weekendów zajął Adam Szydłowski, a piąte Jakub Szablewski. Miejsca te dały naszym zawodnikom pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Baby ROK:
Drugie miejsce w najmłodszej kategorii ROKa podczas Mistrzostw Polski zajął Jan Przyrowski, a trzecie Franciszek Czapla. Doskonale zaprezentował się także Kacper Turoboyski zajmując 6. miejsce oraz Iwo Beszterda – 8. miejsce. Zdecydowana dominacja naszych zawodników w tej kategorii potwierdziła się również w klasyfikacji drużynowej, w które AL znalazł się na pierwszym miejscu.

Mini ROK:
Reprezentanci naszego klubu od lat należą do ścisłej czołówki „miniaka". Naszym niekwestionowanym liderem w tej grupie wiekowej jest Maciej Banaś z tytułem II wicemistrza w stawce 27 zawodników. Bardzo dobrze wypadł też Jakub Szablewski, który w połowie sezonu zmienił kategorię. Został sklasyfikowany tylko w jednych zawodach, a mimo to zajął 9. miejsce. Na uwagę zasługuje również Piotr Czaja, który uplasował się na dziesiątej pozycji, co jak na debiutanta w tej kategorii jest bardzo dobrym wynikiem. W klasyfikacji drużynowej AL zajęło drugie miejsce.

Junior ROK:
Zdecydowanym liderem w całym sezonie w tej kategorii był Adam Szydłowski. Nasz zawodnik potwierdził ten fakt zdobywając z ogromnym zapasem mistrzowską szarfę. Bardzo ciekawa sytuacja miała miejsce w dalszej części klasyfikacji, w której na 9. miejscu uplasował się Jakub Szablewski (udział w jednych zawodach). Gdyby zsumować wyniki Kuby z obu kategorii moglibyśmy z pewnością liczyć na walkę o podium. W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy trzecie miejsce.

ROK GP25:
W najstarszej kategorii ponad połowę stawki stanowili zawodnicy naszego klubu. Najlepiej z nich zaprezentował się Mariusz Szymczak, który zajął trzecie miejsce. Tuż za podium znalazł się Sebastian Lotz, a na kolejnych miejscach Jacek Pokojowczyk, Jacek Dobroszczyk oraz Paweł Dajewski. Oczywiście AL bezapelacyjnie numerem 1 w klasyfikacji drużynowej.

W serii ROTAX nasi zawodnicy również zaznaczyli swoje miejsce. W tej serii do klasyfikacji Kartingowych Mistrzostw Polski wchodziły punkty zbierane przez cały sezon. Wyniki w poszczególnych kategoriach wyglądają następująco:

Mini MAX:
Szymon Szerszeń – 7. miejsce

Junior MAX:
Dawid Maślakiewicz – 9. miejsce

DD2 Masters:
W najstarszej kategorii Rotaxa 6. miejsce zajął Tomasz Wilczyński, 8. Sławomir Sikora, a 9. Szymon Pikula. Dorobek naszych zawodników pozwolił na zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej KMP.

Współzawodnictwo Sportowe Dzieci i Młodzieży – Mistrzostwa Polski Młodzików

Baby ROK:
Dominacja, tak jednym słowem można opisać wyniki naszych zawodników w tej kategorii. Mistrzem Polski został Franciszek Hałatnik, wicemistrzem Franciszek Czapla, piąte miejsce zajął Kacper Turoboyski, a siódme Iwo Beszterda.

Mini ROK:
Podczas zawodów w Bydgoszczy, które decydowały o wynikach WSDiM doskonałą formę zaprezentował Damian Mazurek zdobywając tytuł wicemistrza kraju. Maciej Banaś zajął 9. miejsce.

Micro Max:
Piąte miejsce w generalce zajął Jonathan Madden.

Mini Max:
Czwarte miejsce w klasyfikacji wywalczył Dawid Maślakiewicz.

Klasyfikacja generalna ROK Cup Poland

Baby ROK:
W tej kategorii nasi reprezentanci prezentowali przez cały sezon równą formę. Wystarczy wspomnieć, że w pierwszej piątce sezonu znalazło się aż trzech zawodników AL: Franciszek Czapla na drugim miejscu, Jan Przyrowski na trzecim, a Kacper Turoboyski na czwartym. Dobrze wypadli również Franciszek Hałatnik, który sezon ukończył na siódmym miejscu oraz Iwo Beszterda – 8. miejsce. W klasyfikacji klubowej AL wygrał z dużą przewagą nad innymi klubami.

Mini ROK:
Trzecie miejsce w generalce odnotował Maciej Banaś. W klasyfikacji klubowej AL na drugiej pozycji.

Junior ROK:
Swoją dominację w juniorskiej kategorii potwierdził Adam Szydłowski. Wygrał z przewagą ponad 130 punktów. Na siódmym miejscu zmagania w sezonie zakończył Jakub Szablewski. W klasyfikacji zespołowej zajęliśmy drugie miejsce.

ROK GP25:
Wśród najstarszej grupy wiekowej trzecie miejsce w podsumowaniu sezonu zajął Mariusz Szymczak. Czwarte miejsce wywalczył Jacek Pokojowczyk, siódme Jakub Dobroszczyk, a ósme Paweł Dajewski.

Klasyfikacja generalna Rotax Max Challenge Polska

Junior MAX:

W juniorskiej kategorii Rotaxa siódme miejsce zajął Dawid Maślakiewicz. To głównie dzięki niemu, drużynowo zajęliśmy drugie miejsce.

DD2 Masters:
W coraz mocniejszej stawce Mastersów szóstą pozycję zajął Tomasz Wilczyński, a ósmą Łukasz Siwik. Na 9. miejscu sklasyfikowany został Szymon Pikula. Łącznie Panowie wywalczyli trzecie miejsce zespołowo.

Jesteśmy dumni z sukcesów naszych zawodników. Trzymamy mocno kciuki, aby kolejny sezon okazał się równie owocny sportowo i obfitował w najwyższe trofea zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i zespołowej.

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.