^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Kartingowe finały

piątek, 22 wrzesień 2017 10:39

Ostatnie 2 weekendy dostarczyły nam ogromnych emocji kartingowych. 9 i 10 września na torze w Toruniu odbyła się finałowa seria Rok Cup Poland, natomiast tydzień później w Poznaniu po raz ostatni rywalizowali kierowcy serii Rotax Max Challenge.

Zanim jednak zaprosimy na ostatnią imprezę w tym sezonie – Współzawodnictwo Sportowe Dzieci i Młodzieży, którego organizatorem jest nasz Automobilklub, chcielibyśmy podsumować to, co wydarzyło się w minionych dniach.

Ostatni weekend ROKa w tym sezonie to niewątpliwie dominacja zawodników Automobilklubu Leszczyńskiego.

Baby ROK

W tej kategorii cały weekend należał do Franka Czapli – bezbłędna jazda przełożyła się na pewne zwycięstwo w finale. Dodatkowo, aż do ostatniego wyścigu toczyła się walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej sezonu. Zabrakło niewiele – 5 punktów.  Już teraz nie możemy doczekać się kolejnego sezonu w wykonaniu tego zawodnika J

Frankowi wtórował Kacper Turoboyski, który toczył pojedynki w „czubie” stawki.

Pomimo nieudanego początku zawodów do kolegów klubowych dołączył Janek Przyrowski, który wystrzelił w decydującej fazie rozgrywek i w ostatniej rundzie finiszował na drugiej pozycji.

W ten sposób wszystkie trzy miejsca na podium zajęli nasi zawodnicy

Warto również podkreślić bardzo dobrą postawę Iwo Beszterdy – 6. miejsce oraz Franciszka Hałatnika – 8. miejsce.

Mini ROK

W tej kategorii najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Maciej Banaś, który zajął 6. miejsce. Zawodnik wykazał się nie lada charakterem, ponieważ startował do ostatniego wyścigu z 21. pozycji! Taki wynik jest z pewnością godnym podsumowaniem udanego sezonu (trzecie miejsce w generalce).

Junior ROK

Kolejna kategoria z fantastycznym finałem dla naszego Klubu. Od początku tempo narzucił Adam Szydłowski, w połowie wyścigu dołączył do niego Kuba Szablewski, który po skutecznym ataku nie oddał już prowadzenia i tym samym zanotował pierwsze zwycięstwo w zawodach w kategorii Junior. Adam ukończył wyścig tuż za klubowym kolegą, a podczas dekoracji najlepszych zawodników odebrał bilet na Finał Światowy ROKa w Lonato – nagroda za wygraną w klasyfikacji generalnej sezonu.

ROK GP 25

Po raz kolejny nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony. Mariusz Szymczak cały czas gonił liderów wyścigu, ostatecznie finiszując na trzeciej pozycji. Tuż za Mariuszem metę minęli Paweł Dajewski oraz Jacek Pokojowczyk.

Finał rozgrywek na najszybszym polskim torze kartingowym w Poznaniu zafundowali nam promotorzy serii Rotax Max Challenge.

Micro MAX

W najliczniej obsadzonej kategorii Rotaxa bardzo dobrze zaprezentował się Jonathan Madden, który ukończył zawody na 7. miejscu. Nasz zawodnik świetnie radził sobie w ostatnich wyścigach, rywalizując ze ścisłą czołówką w kategorii.

Mini MAX

Finał Mini Maxa to popis Szymona Szerszenia, który do ostatnich metrów walczył o podium! Ostatecznie Szymon ukończył zawody na drugim miejscu, zostawiając w tyle dużo bardziej doświadczonych zawodników.

Jak widać zawodnicy Automobilklubu Leszczyńskiego są w doskonałej formie. Tym bardziej zachęcamy do kibicowania podczas ostatniej imprezy sezonu – WSDiM (Mistrzostw Polski Młodzików) oraz Mistrzostw Polski w kat. OK Junior – która odbędzie się na Kartodromie Bydgoszcz już w najbliższy weekend. Bądźcie z nami! J

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.