^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Emocjonująca końcówka sezonu kartingowego

niedziela, 20 sierpień 2017 11:50

Rozpoczynamy odliczanie przed końcem sezonu kartingowego 2017! Przed nami ostatnie weekendy wyścigowe –  9-10 września ROK Cup Poland w Toruniu oraz 16-17 września Rotax Max Challenge w Poznaniu, a na deser Współzawodnictwo Sportowe Dzieci i Młodzieży – Mistrzostwa Polski Młodzików.

Jeśli ktoś zastanawia się, czy warto trzymać kciuki za naszych zawodników, to odpowiedź może być tylko jedna, a argumenty zebraliśmy w poniższej analizie klasyfikacji generalnej.

Baby ROK

W walce o mistrzostwo w najmłodszej kategorii ROKa liczą się tylko trzej zawodnicy. Wśród nich – Jan Przyrowski i Franciszek Czapla reprezentujący barwy naszego klubu. Franek aktualnie plasuje się na drugim miejscu ze stratą 39 punktów do lidera. Janek jest trzeci i traci 50 punktów. W trakcie weekendu do zdobycia jest 85 punktów, a więc jak widać wszystko może się jeszcze wydarzyć!

To jednak nie koniec emocji – czwarty w generalce Kacper Turoboyski będzie bronił swojej lokaty, podobnie jak siódmy Franciszek Hałatnik i ósmy Iwo Beszterda. Różnice między zawodnikami są niewielkie, więc nasi kartingowcy będą musieli mocno rywalizować, żeby wywalczyć jak najlepsze pozycje na koniec sezonu.

Mini ROK

Czołówka w klasyfikacji nie ulegnie zapewne zmianie po rundzie w Toruniu. Trzecie miejsce bezapelacyjnie należy do Macieja Banasia. Ciekawie będzie jednak w walce o dalsze pozycje. Piotrek Czaja ma bowiem szanse na awans do pierwszej dziesiątki. W grupie pościgowej będzie z pewnością Damian Mazurek i Dominik Garbaciak, którzy nie raz udowodnili, że potrafią rywalizować o najwyższe lokaty.

Junior ROK

64 punkty przewagi nad drugim zawodnikiem w klasyfikacji ma lider sezonu – Adam Szydłowski. Nie przyjmujemy do wiadomości, że cokolwiek może przeszkodzić Adamowi w końcowym tryumfie. Drugim naszym reprezentantem w ten kategorii jest Kuba Szablewski, który startuje w Juniorze dopiero od czwartej rundy, a już zdołał zdobyć wystarczającą liczbę punktów by zająć 9 miejsce z realną szansą na awans w Toruniu.

ROK GP 25

W tej kategorii Mariusz Szymczak ma już pewne trzecie miejsce na koniec sezonu, ale w całej klasyfikacji nie wszystko jest jeszcze wiadome. Poza walką o tytuł mistrza, Jacek Pokojowczyk będzie rywalizować o czwarte miejsce. Jeżeli na starcie pojawią się Kuba Dobroszczyk i Sebastian Lotz (nieobecni w minionych rundach) to może być jeszcze ciekawiej, ponieważ obydwoje są jeszcze w stanie zamienić się miejscami w generalce.

Micro MAX

Zaledwie 5 punktów dzieli Jonathana Maddena od podium w klasyfikacji generalnej. Szanse Jonathana są tym większe, że podczas wcześniejszych zawodów na Torze Poznań pokazał, że lubi ten obiekt i zajął wysokie drugie miejsce.

Mini MAX

Piąte miejsce w klasyfikacji Mini Maxa zajmuje aktualnie Szymon Szerszeń i ma szansę awansować. Różnicę 12 punktów jest w stanie zniwelować już w sobotę, po to, by w niedzielę skupić się na obronie pozycji. Z pewnością będzie to pracowity weekend dla Szymona jeśli chce powalczyć o 4 pozycję.

Junior MAX i DD2 MAX

Dawid Maślakiewicz, nasz jedyny reprezentant w Junior Maxie, zajmuje obecnie 9 miejsce w generalce i bez większych problemów jest w stanie awansować o 2 miejsca.

W najstarszej kategorii Rotaxa o ósmą pozycję powalczy Tomasz Wilczyński. Jednocześnie jest prawie pewne, że Tomek zajmie 4 miejsce w kategorii DD2 Masters.

Już teraz serdecznie gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom zarówno tym, którzy będą dumnie prezentować się na podium, ale również tym z niższych pozycji. Determinacja, ciężka praca i doświadczenie zdobyte podczas tego sezonu z pewnością przełożą się na coraz lepsze starty. Trzymamy kciuki przed ostatnimi rundami!

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.