^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Nasi zawodnicy w minionych rundach pucharowych

poniedziałek, 14 sierpień 2017 00:00

Zawodnicy Automobilkubu Leszczyńskiego przez ostatnie 2 tygodnie z powodzeniem rywalizowali w rundach pucharowych ROK Cup i Rotax Max Challenge. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem minionych wydarzeń.

VI Seria Rotax Słomczyn – Nordic Cup

Kierowcy z 12 krajów, którzy wystartowali w Słomczynie stworzyli niezwykle interesujące widowisko. W rywalizacji o punkty zobaczyliśmy 115 zawodników między innymi z Polski, Finlandii, Rosji, Węgier, Estonii oraz Łotwy. Na torze zaprezentowały się międzynarodowe gwiazdy kartingu, wśród których znalazło się 15 uczestników największej światowej imprezy Rotax Grand Finals.

Wysoką formę przez cały weekend utrzymywali nasi reprezentanci – Jonathan Madden (Micro Max) i Szymon Szerszeń (Mini Max). Dla obu zawodników impreza była udana aż do wyścigu finałowego, w którym zabrakło szczęścia. Jonathan w kwalifikacjach finiszował na 3 i 4 pozycji, w efekcie czego niedzielną rywalizację rozpoczął z przodu stawki. To z kolei zaowocowało 3 pozycją w przedfinale. Niestety udział w kolizji na początku wyścigu finałowego spowodował, że ten ambitny zawodnik zakończył zmagania na 15 pozycji.

Szymon po nieudanym Q1, w drugich kwalifikacjach zanotował trzeci rezultat. W przedfinale po bardzo ciekawej walce zajął 5 miejsce. Niestety pech w finale sprawił, że Szymon skończył rywalizację już na początku wyścigu.

Międzynarodowy weekend Rotaxa w Słomczynie to niewątpliwie ogromne doświadczenie dla naszych młodych zawodników. Zebrane wnioski z pewnością zaprocentują w przyszłości. Trzymamy kciuki!

VII Seria ROK Cup Poland

Wallrav Race Center po raz drugi w tym sezonie gościł zawodników startujących w ROK CUP Poland. O cenne punkty w tej przedostatniej imprezie tegorocznego sezonu walczyło ponad 75 kartingowców w 6 kategoriach.

Baby ROK: W najmłodszej kategorii bezapelacyjnie wygrał Jan Przyrowski, a drugie miejsce zajął Kacper Turoboyski. Franek Czapla po udanej sobocie ukończył zawody na piątej pozycji. W czołówce znaleźli się również: Franciszek Hałatnik (7 miejsce), Iwo Beszterda (9 miejsce), Serafin Derżyński (12 miejsce).

Mini ROK: W tej kategorii udany weekend ma za sobą Maciej Banaś. Trzecie miejsce w Zielonej Górze po bardzo dobrym występie to z pewnością sukces dla tego młodego zawodnika. W pierwszej dziesiątce zameldował się jeszcze Piotrek Czaja (9 miejsce).

Junior ROK:Adam Szydłowski – warto zapamiętać to nazwisko. Nasz zawodnik z zawodów na zawody notuje coraz lepsze wyniki i pewnie zmierza po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. W nowej kategorii coraz lepiej radzi sobie Kuba Szablewski, któremu w Zielonej Górze zabrakło 2 sekund do podium.

ROK GP 25: W najstarszej kategorii jak zwykle sporo emocji dostarczają występy Mariusza Szymczaka, który podczas 7 serii walczył o zwycięstwo. Tym razem musiał jednak zadowolić się drugim miejscem. Na czwartym miejscu zawody ukończył Jacek Pokojowczyk, a na piątym Paweł Dajewski.

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.