^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Podsumowanie Kartingowych Mistrzostw Polski

czwartek, 22 czerwiec 2017 20:52

9-11 lipca na Autodromie w Słomczynie odbyła się pierwsza tegoroczna runda cyklu Kartingowych Mistrzostw Polski. Impreza, będąca prawdziwym świętem kartingu, przyciągnęła na start najlepszych polskich kierowców jeżdżących zarówno w kraju, jak i zagranicą. Miniona runda zapisała się w historii rodzimego kartingu jako najliczniejsza impreza kartingowa w Polsce – wzięło w niej udział 158 zawodników oraz liczne grono młodych adeptów tego sportu, nieposiadających jeszcze licencji, którzy uczestniczyli w tzw. jazdach pokazowych.

Podczas trzydniowych zawodów byliśmy świadkami fantastycznej walki, ogromnej determinacji oraz pokazu umiejętności, dzięki czemu nie raz z uznaniem oklaskiwaliśmy akcje na torze. W poszczególnych kategoriach jak zwykle znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Automobilklubu Leszczyńskiego.

Kategoria Baby ROK
W tej kategorii zawodni naszego klubu od samego początku uczestniczyli w fantastycznej walce. Efektem końcowym rywalizacji jest czwarte miejsce Kacpra Turoboyskiego, szóste Franciszka Hałatnika, siódme Jana Przyrowskiego oraz dziewiąte Iwo Beszterdy. Warto również odnotować doskonałą dyspozycję Franciszka Czapli, który przez cały weekend walczył o zwycięstwo. Niestety na ostatnim okrążeniu zabrakło odrobiny szczęścia, gdyż po kontakcie z rywalem Franek spadł z pierwszej na 12 pozycję.

Kategoria Junior ROK
Wśród juniorów wysoką dyspozycję prezentował Adam Szydłowski, który w doskonałym stylu wywalczył drugie miejsce, cały czas atakując prowadzącego.

Kategoria Mini ROK
Maciej Banaś i Jakub Szablewski to zawodnicy, o których często piszemy w kontekście ich doskonałej jazdy oraz osiąganych sukcesów. Podczas KMP ponownie pokazali, że są faworytami tegorocznych rozgrywek. Maciej jadąc w ścisłej czołówce zdobył drugie miejsce. Jakub natomiast ambitnie walczył w grupie pościgowej za liderującymi zawodnikami. Ostatecznie zakończył rywalizację na czwartej pozycji.

ROK GP 25
Ta kategoria od dawna jest zdominowana przez zawodników Automobilklubu Leszczyńskiego. W mistrzowskiej imprezie na podium stanął Mariusz Szymczak. Tuż za nim metę ostatniego wyścigu minęli: Jakub Dobroszczyk, Sebastian Lotz oraz Jacek Pokojowczyk.

Mini Max
Szymon Szerszeń, nasz jedynak Mini Maxie, pomimo krótszego stażu za kartingową kierownicą nie ustępuje rywalom. W Słomczynie zajął czwartą pozycję, ale na pewno nie jest to ostatnie jego słowo w rywalizacji.

Trzymamy kciuki za zmagania naszych zawodników w dalszych rozgrywkach.

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.