^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Kartingowe zmiany w sezonie 2017

sobota, 04 marzec 2017 22:04

Sezon kartingowy 2017 zapowiada się niezwykle ciekawie. Z jednej strony jesteśmy pozytywnie naładowani wynikami naszych zawodników w poprzednim sezonie i liczymy na powtórkę w tym roku, a z drugiej strony pojawiło się kilka interesujących zmian regulaminowych, które mogą jeszcze bardziej urozmaicić rywalizację.

W nadchodzącym sezonie będziemy mogli śledzić poczynania naszych zawodników od 8 kwietnia, aż do 24 września. Zaplanowanych zostało 14 weekendów wyścigowych – 6 rund Rok CUP Poland, 5 rund Rotax Max Challenge, 2 weekendy łączone dla obu serii, które będą rozgrywane w randze Kartingowych Mistrzostw Polski oraz jeden weekend przypadający na Współzawodnictwo Sportowe Dzieci i Młodzieży.

Poniżej prezentujemy najważniejsze zmiany, które zaczną obowiązywać już od nadchodzącego sezonu.

Pierwsza z istotnych nowości to system rozgrywek. Od tego roku weekend wyścigowy nie będzie składał się z 2 oddzielnych rund lecz z serii, na którą złożą się sobotnie czasówki i dwa wyścigi kwalifikacyjne oraz niedzielne dwa wyścigi finałowe o różnej długości. Taki sposób rozgrywania zawodów z pewnością podniesie ich atrakcyjność, ale też zmusi kierowców do maksymalnej koncentracji przez cały weekend.

Druga ważna zmiana dotyczy sposobu przerywania i wznawiania wyścigów. Obecnie w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu sędziowie przerywali wyścig i odsyłali zawodników do parku zamkniętego, gdzie mieli czas na naprawę sprzętu i przygotowanie się do ponownej rywalizacji. W myśl przepisów, które ujrzały niedawno światło dzienne, zawodnicy w sezonie 2017 nie będą mieli możliwości zjazdu do swoich mechaników w celu dokonania napraw. Przepis ten został z pewnością zaczerpnięty z zawodów międzynarodowych, gdzie stawka oczekuje na wznowienie wyścigu na linii start/mety. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu jeszcze istotniejsze będzie odpowiednie przygotowanie karta przed wyścigiem!

Na sam koniec informacja, która w największym stopniu zmieni nasz rodzimy karting. Rozwiązanie, spotykane dotychczas na najważniejszych zawodach międzynarodowych – tzw. bezpieczne zderzaki – będzie obowiązywało w Polsce już w tym sezonie. Za tym pomysłem stoi przede wszystkim idea bezpiecznej jazdy. Zapięcia nowych zderzaków przemieszczą się w wyniku uderzenia w innego zawodnika. W związku z tym, po mocniejszym kontakcie pozostanie ślad do końca wyścigu. Położenie przedniego zderzaka będzie sprawdzane po zjeździe zawodników do parku zamkniętego. Wszyscy ci, którzy dopuścili się uderzenia, otrzymają karę 10 sekund. Rozwiązanie sprawdziło się dotychczas m.in. podczas Mistrzostw Świata oraz WSK Champions Cup.

Już niedługo będziemy mogli się przekonać, jak powyższe zmiany wpłyną na rozgrywki w nadchodzącym sezonie. Trzymamy kciuki za wszystkich zawodników Automobilklubu Leszczyńskiego i już dziś zapraszamy do kibicowania.

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.