^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Podsumowanie sezonu kartingowego 2016

wtorek, 01 listopad 2016 18:26

Miniony sezon był niezwykle udany dla zawodników Automobilklubu Leszczyńskiego. Naszych reprezentantów mogliśmy podziwiać w seriach ROK CUP Poland, Rotax Max Challenge, a także w Kartingowych Mistrzostwach Polski oraz Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży. Wszędzie tam, gdzie na starcie pojawiali się zawodnicy reprezentujący AL, tam mogliśmy spodziewać się ogromnych emocji.

Był to sezon wielkich sukcesów, rywalizacji do ostatnich metrów, solidnej i równej jazdy faworytów, a także fantastycznych debiutów, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

ROK CUP Poland

Kategoria Baby ROK – do ostatniego weekendu musieliśmy czekać na ostateczne rozstrzygnięcia w tej kategorii. Jankowi Przyrowskiemu nie udało się odrobić straty do lidera i musiał zadowolić się drugą pozycją w klasyfikacji generalnej. Biorąc pod uwagę pozostałe starty Przyrowskiego zdecydowanie należy stwierdzić, że to był jego sezon! Równie udany rok ma za sobą Piotr Czaja, który ostatecznie plasuje się na trzecim miejscu. W pierwszej dziesiątce meldują się jeszcze Dawid Marcinowski (7. miejsce) i Franciszek Czapla (8. miejsce). Zespołowo AL na pierwszym miejscu przed AW i TTSK Tarnów.

Kategoria Mini ROK – w tej kategorii karty rozdawało w tym roku 5 zawodników, z których każdy ma już za sobą niejeden tytuł na arenie krajowej i międzynarodowej. W tym gronie nie mogło zabraknąć Jakuba Szablewskiego. Równa jazda w całym sezonie pozwoliła zająć drugie miejsce spośród 39 sklasyfikowanych zawodników. Z dobrej strony zaprezentował się również Maciej Banaś zajmując 7. miejsce. W klasyfikacji zespołowej AL znalazło się na drugim miejscu.

Kategoria ROK GP 25 – na piątym miejscu tegoroczne zmagania kończy Jakub Dobroszczyk, najwyżej sklasyfikowany reprezentant naszego klubu. Na dalszych pozycjach Jacek Pokojowczyk (6. miejsce), Sebastian Lotz (8. miejsce) oraz Mariusz Szymczak (9. miejsce). Warto odnotować zwycięstwo w klasyfikacji zespołowej przez nasz klub.

 

 

Rotax Max Challenge

Kategoria Micro MAX – bardzo udany sezon ma za sobą Filip Matejczyk, który w klasyfikacji generalnej swojej kategorii uplasował się na drugim miejscu. Na 4. pozycji sezon ukończył Szymon Szerszeń, a na 5. Jonathan Madden. Zdecydowanie podoba nam się taki układ w generalce. Idąc dalej – Automobilklub Leszczyński triumfuje w klasyfikacji zespołowej!

 

Kartingowe Mistrzostwa Polski

Baby ROK – absolutna dominacja. Tak w skrócie można określić wyniki zawodników naszego klubu startujących w najmłodszej kategorii ROKa. Jan Przyrowski i Piotr Czaja zdobyli dwa pierwsze miejsca ze sporą przewagą – blisko 30 punktów nad kolejnym zawodnikiem. Warto dodać, że na 6 miejscu sklasyfikowany został Kacper Turoboyski, a 9. miejsce zajął Franciszek Hałatnik. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej jest tylko potwierdzeniem fantastycznych startów naszych reprezentantów.

Mini ROK – podobnie jak w całym sezonie czołówka tej kategorii prezentowała podczas KMP niesamowicie wysoki poziom. Ogromne gratulacje za wytrzymanie presji należą się Kubie Szablewskiemu, który wygrywając ostatni wyścig podczas drugiej rundy Mistrzostw zapewnił sobie tytuł v-ce Mistrza Polski. Po 8 wyścigach zanotował 2 punkty przewagi nad trzecim w stawce Protasiewiczem. Poza Kubą, znakomicie zaprezentował się w najliczniejszej stawce zawodów Maciej Banaś – sklasyfikowany na 6. miejscu. Ponownie AL zdominował klasyfikację drużynową, zdobywając puchar za pierwsze miejsce.

Rotax Micro Max – Filip Matejczyk potwierdził, że to był jego sezon. Trzecie miejsce w KMP to zdecydowanie nie ostatni tytuł tego utalentowanego zawodnika w jego karierze kartingowej. Na piątym miejscu finiszował Szymon Szerszeń, którego śmiało możemy określić mianem rewelacji minionego sezonu. Debiutant wdarł się przebojem do czołówki w swojej kategorii notując w jednym z wyścigów drugą lokatę. Postawa wymienionych zawodników sprawiła, że klubowo zajęliśmy II miejsce.

ROK GP 25 – leszczyńscy zawodnicy potwierdzili, że należą do czołówki tej kategorii. Jacek Pokojowczyk walczył jak równy z równym z późniejszym triumfatorem całych zmagań – Adrianem Marcinkiewiczem – dwukrotnie przywożąc przyszłego mistrza za plecami. Równa jazda pozwoliła Jackowi osiągnąć trzecią lokatę w rywalizacji. Poza podium Mistrzostw stanęli Sebastian Lotz (IV miejsce) oraz Jakub Dobroszczyk (V miejsce). Warto podkreślić, że dzięki postawie naszych seniorów AL zdobył pierwsze miejsce w rywalizacji drużynowej!

 

Współzawodnictwo Sportowe Dzieci i Młodzieży

Baby ROK – czy dominacja może być nudna? Nic bardziej mylnego, zwłaszcza jeśli na najwyższym stopniu podium ponownie melduje się reprezentant naszego klubu. Jan Przyrowski nie pozostawił żadnych wątpliwości komu należą się mistrzowskie szarfy. Miła niespodziankę sprawił Franciszek Hałatnik zajmując trzecie miejsce na podium. Dalsza klasyfikacja przedstawia się równie ciekawie – IV miejsce Dawid Marcinowski, V – Piotr Czaja, IX – Franciszek Czapla, X – Iwo Beszterda (to nie jest pomyłka, 6 naszych zawodników w pierwszej dziesiątce WSDiM!).

MINI ROK – Tym razem Szablewski nie dał sobie odebrać zwycięstwa. Pewna jazda przez cały weekend i Kuba może spokojnie przygotowywać się do odebrania pucharu mistrzowskiego podczas gali podsumowującej sezon kartingowy. Na 7. miejscu Maciej Banaś.

Rotax Micro Max – WSDiM charakteryzuje się pewną nieprzewidywalnością. Tym bardziej cieszy nas v-ce Mistrzostwo Polski Młodzików Jonthana Maddena. Drugie miejsce to potwierdzenie ogromnego potencjału, jaki drzemie w tym młodym zawodniku. Zdecydowanie czekamy na więcej! 5. miejsce Szymon Szerszeń.

Rotax MINI Max – pełną mobilizacją i chęcią walki z liderem wykazał się Adam Szydłowski finiszując na 2 miejscu w kategorii MINI.

 

Wszystkim zawodnikom Automobilklubu Leszczyńskiego serdecznie gratulujemy i czekamy na więcej :)

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.