^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Wspomnienia, nagrody i plany na przyszłość

wtorek, 27 wrzesień 2016 22:10

Tak jak zapowiadaliśmy w sobotę 24 września z okazji 40 urodzin naszego Klubu zorganizowaliśmy na leszczyńskiej starówce motoarenę złożoną z czterech stref: kartingowej, samochodowej, motocyklowej i zabytkowej.

Tego samego dnia odbyła się również konferencja prasowa, podczas której przedstawione zostały plany budowy nowego, wielofunkcyjnego obiektu motorowego na terenie gminy Święciechowa. Natomiast o godzinie 18:00 w Ratuszu w Lesznie zaproszeni goście wzięli udział w wyjątkowej gali podsumowującej 40 lat działalności.

W uroczystości uczestniczyli m.in. Dyrektor Gabinetu Wojewody Wielkopolskiego Pani Anna Żuchowska-Bednarz, Starosta Powiatowy Pan Jarosław Wawrzyniak, Prezydent Miasta Leszna Pan Łukasz Borowiak, Członek Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego i Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Kartingowego PZM Pan Mirosław Czub, członkowie Głównej Komisji Sportu Kartingowego PZM Pan Rafał Kiwior i Pan Tomasz Kałwa oraz działacze Automobilklubu Leszczyńskiego wspierający jego działalność od lat.

Był czas na wspomnienia oraz podsumowanie, a także wręczenie specjalnych nagród i odznaczeń: Brązowego Krzyża Zasługi przyznawanego przez Prezydenta RP (nagroda zostanie odebrana 6 października w Warszawie), Odznaki „Zasłużony dla Sportu" przyznawanej przez Ministra Sportu i Turystki, a także brązowych, srebrnych i złotych Odznak Honorowych Polskiego Związku Motorowego.

Wśród osób wyróżnionych znaleźli się:

Lechosław Dudka – Brązowy Krzyż Zasługi

Jerzy Iwaniec, Piotr Rudzki, Mariusz Zakrzewski – Odznaka „Zasłużony dla Sportu"

Małgorzata Lewandowska, Tadeusz Nowak – Złota Odznaka Honorowa PZM

Janusz Czarnecki, Henryk Jędrzychowski, Jerzy Woźniakowski – Srebrna Odznaka Honorowa PZM

Łukasz Borowiak, Maciej Dmitrów, Agnieszka Dudka, Przemysław Gawlicki, Przemysław Haftaniuk, Małgorzata Kordus, Zdzisław Kordus, Michał Kraśner, Piotr Mika, Michał Pęcak, Krystyna Prałat, Anna Urbaniak – Brązowa Odznaka Honorowa PZM

Gala w leszczyńskim Ratuszu była również świetną okazją do przedstawienia planów na przyszłość. Najważniejszym z nich jest budowa nowoczesnego obiektu na terenie gminy Święciechowa. Dotychczas podjęto pierwsze kroki będące wstępem do działań nad nową inwestycją. Przede wszystkim doszło do podpisania listu intencyjnego pomiędzy Miastem Lesznem, Gminą Święciechowa oraz Automobilklubem Leszczyńskim, w którym wszystkie trzy strony wyraziły chęć realizacji zadania związanego z powstaniem nowoczesnego i wielofunkcyjnego obiektu motorowego. Na miejsce budowy wyznaczony został obszar 37 hektarów w okolicy węzła drogi ekspresowej S5 oraz drogi krajowej nr 12 stanowiącej własność Agencji Rolnej Skarbu Państwa. Oprócz tego, do października 2016 roku trwa proces wprowadzenia zmian uwzględniających powstanie obiektu w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Równolegle prowadzone są badania gruntu w celu przygotowania dokumentacji przedsięwzięcia. Bardzo ważne z perspektywy inwestycji było wpisanie jej do strategii rozwoju sportu motorowego przygotowywanej przez Polski Związek Motorowy jako obiekt o bardzo ważnym znaczeniu dla rozwoju sportu kartingowego.

- Cieszy nas poparcie tego pomysłu zarówno ze strony Prezydenta Miasta Leszna, wójta Gminy Święciechowa, a także Polskiego Związku Motorowego. Tylko wspólne działanie na rzecz tej inicjatywy pozwoli nam sfinalizować projekt i stworzyć na terenie regionu leszczyńskiego obiekt klasy co najmniej europejskiej, na którym będziemy mogli organizować wiele imprez motoryzacyjnych i nie tylko. – mówi Paweł Pęcak, Prezes Automobilklubu Leszczyńskiego.

W najbliższym czasie kluczową kwestią będzie wykonanie dokumentacji dotyczącej toru kartingowego oraz samochodowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz powołanie podmiotu zarządzającego obiektem.

Z okazji naszego jubileuszu otrzymaliśmy wiele listów gratulacyjnych. Poniżej znajdują się niektóre z nich. Galeria z tego wydarzenia znajduje się na naszym Fanpage na Facebooku.

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.