^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Kartingowe Mistrzostwa Polski 2016 - podsumowanie

środa, 24 sierpień 2016 21:37

W miniony weekend na torze w Zielonej Górze rozstrzygnęła się walka o najważniejsze trofea kartingowe w kraju.

Tegoroczna seria Mistrzostw Polski składała się zaledwie z 2 rund, przez co żaden z zawodników liczących na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej nie mógł sobie pozwolić na błąd. Dodatkowo konkurencja była bardzo duża, ponieważ w rozgrywkach wystartowało ponad 130 zawodników.

W tegorocznych Mistrzostwach znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Automobilklubu Leszczyńskiego. Na szczególną uwagę zasługują wyniki w kategorii Baby ROK, która została zdominowana przez zawodników naszego Klubu.

Pierwsze miejsce w doskonałym stylu zajął Jan Przyrowski. Tuż za nim na podium uplasował się Piotr Czaja. W pierwszej dziesiątce w klasyfikacji generalnej znaleźli się również Kacper Turoboyski (6. miejsce) i Franciszek Hałatnik (9. miejsce).  Doskonałe rezultaty naszych zawodników przełożyły się na pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej.

W kategorii Mini ROK zaciętą rywalizację o miejsce na podium stoczyli Jakub Szablewski i Maciej Banaś. Po licznych pojedynkach i znakomitej walce (2 wygrane wyścigi) Kuba zakończył Mistrzostwa na drugiej pozycji, a Maciej na szóstej. W tej kategorii drużynowo zajęliśmy również pierwsze miejsce.

W Micro Maxie znakomicie zaprezentowali się Filip Matejczyk i Szymon Szerszeń (odpowiednio 3. i 5. miejsce). Pierwszy z nich zwyciężył w obydwóch wyścigach. Szymon natomiast coraz częściej podejmuje rywalizację z najlepszymi zawodnikami w swojej kategorii, co udowodnił podczas zielonogórskiej rundy, podczas której jeden z wyścigów ukończył na drugiej pozycji. Drugie miejsce w klubówce jest potwierdzeniem doskonałej formy zawodników leszczyńskiego klubu.

Wśród najstarszych kierowców  w stawce walka była równie interesująca. Swoje miejsce w czołówce kategorii ROK GP25 potwierdził Jacek Pokojowczyk – 3 miejsce w klasyfikacji generalnej. Tuż za podium uplasowali się Sebastian Lotz na 4. miejscu oraz Jakub Dobroszczyk na 5. miejscu.  Te doskonałe wyniki przełożyły się na drużynowe mistrzostwo Automobilklubu Leszczyńskiego w tej kategorii.

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.