^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Rajd Dziecka, czyli zabawa motoryzacyjno-turystyczna dla najmłodszych

poniedziałek, 30 maj 2016 21:36

W niedzielę 29 maja zorganizowaliśmy kolejny Rajd Dziecka – imprezę dedykowaną przede wszystkim naszym najmłodszym odbiorcom, a także ich rodzinom i przyjaciołom.

W rajdzie wystartowało 28 załóg, a łącznie wzięło w nim udział ponad 100 osób, co jest rekordową liczbą na wydarzeniach tego typu. Bardzo cieszy nas rosnąca frekwencja i zainteresowanie. Mamy nadzieję, że każdego roku będzie nas coraz więcej.

 

Uczestnicy zmierzyli się z 43-kilometrową trasą. Rozpoczęliśmy w salonie Toyoty Mikołajczak w Lesznie, gdzie odbyły się pierwsze konkurencje sportowe oraz test ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie najważniejszym zadaniem załóg było przejechanie trasy zgodnie z opisem i zebranie po drodze tzw. Punktów Kontroli Przejazdu. Oprócz tego, każdy mógł poczuć prawdziwe rajdowe emocje i adrenalinę wykonując dwie próby sprawnościowe pod stadionem imienia Alfreda Smoczyka w Lesznie. Ostatnim puntem były konkurencje sportowe dla dzieci zorganizowane na mecie w parku przy Zamku w Rydzynie. Każde dziecko otrzymało nagrodę w czterech kategoriach wiekowych: do 5 lat, do 7 lat, do 10 lat i do 14 lat.

W klasyfikacji nawigacyjnej przeznaczonej dla bardziej zaawansowanych uczestników rajdu najlepsza okazała się załoga w składzie Michał i Emilia Kraśner, drugie miejsce zajęli Wojciech i Henryka Puk, trzeci na podium znaleźli się Marcin i Magdalena Piwońscy.

W klasyfikacji turystycznej (łatwiejszej pierwsze miejsce zajęły Agnieszka Dudka i Joanna Rosolska, drugie miejsce - Agnieszka i Grzegorz Andrzejewscy, a trecie - Jędrzej Lisewski i Sylwia Chrapek. Serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą imprezę, przede wszystkim firmom Interbell i Toyota Mikołajczak, a także Miastu Lesznu.

Wyniki w klasyfikacji turystycznej >>klik<<

Wyniki w klasyfikacji nawigacyjnej >>kilk<<

(W klasyfikacjach wkradł nam się mały błąd. Załoga nr 11 w składzie Monika Poświatowska Gałat i Jakub Gałat startowali w klasyfikacji turystycznej i zajęli 7. miejsce)

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.