^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Ostatni weekend z ROK Cup Poland

środa, 16 wrzesień 2015 14:13

W miniony weekend na torze w Poznaniu odbyły się ostatnie rundy Pucharu Rok Cup. Zawodnicy Automobilklubu Leszczyńskiego jak zwykle pokazali, że zaliczają się do ścisłej czołówki tych rozgrywek.

Zawody na Torze Poznań były bardzo istotne dla układu klasyfikacji generalnej, ponieważ wielu zawodników cały czas miało realne szanse na poprawienie swoich pozycji.

 

BABY ROK:

Z dumą pragniemy ogłosić, iż najlepszym kierowcą w stawce Baby Roka w tym roku został Kacper Rogala! Zawodnik Bambini Racing obronił pierwszą pozycję w generalce pomimo 10 lokaty w ostatniej rundzie. Na podium sezon kończy również Damian Mazurek - 3 miejsce tego zawodnika to z pewnością ogromny sukces. Na piątym miejscu sklasyfikowany został Dominik Garbaciak, a na 10 Dawid Marcinowski.

Wśród naszych najmłodszych reprezentantó warto wyróżnić również czterech zawodników, którzy dołączyli do rywalizacji dopiero w połowie sezonu: Franciszek Czapla, Piotr Czaja, Jan Przyrowski i Kacper Turoboyski. Warto zapamiętać tych chłopców, gdyż w przyszłym roku z pewnością będą walczyć o najwyższe lokaty.

MINI ROK:

W tej kategorii przez cały sezon obserwowaliśmy zmagania 2 naszych reprezentantów - Jakuba Szablewskiego i Macieja Banasia. Pierwszy z nich, nie zaliczy ostatniego weekendu do udanych. Po sobotnim 4. miejscu w klasyfikacji zawodów, w niedzielę Kuba nie ukończył jednego z wyścigów, przez co w klasyfikacji generalnej zabrakło mu jednego punktu do 4 miejsca w generalce. Na 7 pozycji w sezonie sklasykowany został Maciek Banaś. W bardzo trudnej i wyrónanej stawce kierowców, to z pewnością bardzo dobry wynik, dla tego młodego zadownika.

ROK GP:

Rywalizacja o pozycje końcowe w tej kategorii trwała praktycznie do ostatniego wyścigu. Po zacietej rywalizacji na trzecim miejscu w klsyfikacji generalnej sklasyfikowany został Mariusz Szymczak. Czwarte miejsce w sezonie zajął Sebastian Lotz, który sensacyjnie zwyciężył w niedzielnych zmaganiach. Piąte miejsce zajął Jacek Pokojowczyk, szóste - Jakub Dobroszczyk

JUNOR ROK:

W tej kategorii równą formę przez cały sezon prezentował Bartosz Mila. W zmaganiach juniorów zajął ostatecznie 6 pozycję w sezonie.

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.