^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Rajdy Konstruktor i WORD oraz sukcesy Herbiego

środa, 16 wrzesień 2015 13:20

W ostatnim czasie byliśmy światkami wielu emocjonujących wydarzeń. Odbywały się one zarówno w naszym regionie jak i poza nim. Jeśli chodzi o wydarzenia w Lesznie to przez ostatnie 2 tygodnie żyliśmy rajdami samochodowymi - Rajdem Konstruktor i Rajdem WORD.

W miniony weekend byliśmy też światkami rywalizacji Herbiego w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Zachęcamy do lektury.

Tegoroczny Rajd Konstruktor odbył się przy niezbyt sprzyjających warunkach atmosferycznych, co przełożyło się na frekwencję. Próby sprawnościowe ulokowane były w znanych zawodnikom miejscach, jednach ich konfiguracja pozwoliła na uzyskiwanie znacznie większych prędkości niż zwykle, dzięki czemu rywalizacja stała sie jeszcze ciekawsza. Po bardzo zaciętej walce zwyciężył Piotr Kuropka z pilotem Marcinem Maćkowskim, drugie miejsce zajęła załoga Andrzej Nowacki i Łukasz Królikowski, a trzecie załoga Przemek Nowacki i Bartosz Tyczyński. Poniżej przedstawiamy pełne wyniki:

>WYNIKI RAJDU KONSTRUKTOR<

13 września byliśmy światkami wolniejszej rywalizacji, ale równie emocjonującej jak tydzień wcześniej na Konstruktorze. Turystyczny Rajd WORD - Zakończenie Lata przyciągnął na start 13 załóg. Na startujacych czekała nie łatwa, lecz bardzo malownicza trasa, która prowadziła przez Leszno, Świeciechowę, Gołanice, Lasocice i Przybyszewo. To właśnie w Przybyszewie w ośrodku Specjał zlokalizowana była meta imprezy. Uczestnicy nie pierwszy raz pokazali, że znakomicie radzą sobie z przygotowaną trasą (2 załogi zaliczyły bezbłędny przejazd), a o zwycięstwie decydowały dodatkowe konkurencje. Wyniki dostępne poniżej:

>WYNIKI RAJDU WORD<

Kolejnym wydarzeniem, które miało miejsce w miniony weekend i zasługuje na szczególną uwagę są Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski, a dokładniej ich 14 runda. Znakomicie w tych zawodach zaprezentował sie nasz reprezentant - Piotr "Herbi" Rudzki. Zajął on bardzo wysoką 3 pozycję w klasie oraz 13 w klasyfikacji generalnej. Warto podkreślić, że dla Herbiego była to dopiero druga runda w tym cyklu. Po zakończeniu rywalizacji kierowca stwierdził, że nie spodziewał się tak dobrego wyniku. Jednocześnie zapowiedział chęć uczestnictwa w przyszłorocznych zmaganiach GSMP.

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.