^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Poznaliśmy najlepszych kierowców kartingowych w kraju

niedziela, 23 sierpień 2015 22:23

W minioną niedzielę na torze w Zielonej Górze odbyła się druga runda Kartingowych Mistrzostw Polski. Podczas dwudniowych zmagań byliśmy świadkami pasjonującej rywalizacji w 11 kategoriach. Wśród 140 zawodników, którzy wystartowali w zawodach znalazło się aż 20 zawodników Automobilklubu Leszczyńskiego.

 

W najmłodszej kategorii Baby Rok leszczyńscy zawodnicy regularnie stają na podium w zawodach pucharowych. Nie inaczej było w Zielonej Górze – Kacper Rogala zdominował rywalizację wygrywając wszystkie wyścigi. Tym samym we wspaniałym stylu przypieczętował zdobycie tytułu Mistrza Polski. Równie udany weekend mają za sobą Dominik Garbaciak (4. miejsce w zawodach i 6. w klasyfikacji generalnej MP), Damian Mazurek (6. w zawodach i 4. w klasyfikacji generalnej MP), Franciszek Czapla (7. w zawodach i 5. w klasyfikacji generalnej MP), Piotr Czaja (8. w zawodach i 13. w klasyfikacji generalnej). Oprócz nich na torze pojawili się również Jan Przyrowski (11. w rundzie i 18. w klasyfikacji generalnej) oraz Dawid Marcinowski (13. w rundzie i 11. w klasyfikacji generalnej)
W Mini Roku doskonałą formę potwierdzili Kuba Szablewski i Maciej Banaś. Zajęli oni odpowiednio 6. i 8. miejsce zarówno w rundzie jak i w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski.
W Micro Maxie udany weekend zaliczył Filip Matejczyk – po bardzo ciekawej rywalizacji zajął 2. miejsce w rundzie, co pozwoliło mu na 4. lokatę w Mistrzostwach Polski. Oprócz Filipa, w tej kategorii zobaczyliśmy także Axela Kożuchowskiego (7. w rundzie i 10. w klasyfikacji generalnej) oraz Jonathana Maddena (11. w rundzie i 12. w klasyfikacji generalnej).
W kategorii Junior Rok znakomicie zaprezentował się Bartosz Mila, który jako jedyny nawiązał walkę z późniejszym triumfatorem i zdobywcą mistrzostwa – Michałem Kasiborskim. Mila uplasował się na 2. miejscu w rundzie, co pozwoliło mu na osiągnięcie 5. Miejsca w KMP (nie startował w pierwszej rundzie).
W Roku DVS gościnnie pojawił się Mariusz Szymczak. Pomimo tego, że na co dzień występuje w innej kategorii warto odnotować jego wynik – 5. miejsce w rundzie i 6. w klasyfikacji generalnej.
Rok GP to najstarsza kategoria, w której regularnie startują nasi zawodnicy. Niestety żadnemu z nich nie udało się zdobyć mistrzostwa, jednak wszyscy zaliczyli bardzo udany weekend. Jakub Dobroszczyk stanął na drugim stopniu podium w rundzie, zapewniając sobie 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Sebastian Lotz zajął 3. miejsce w rundzie i 4. w geleralce MP, a Jacek Pokojowczyk 5. miejsce w rundzie i takie samo w ostatecznym podsumowaniu.
Ostatnią kategorią, w której oglądać mogliśmy zawodników Automobilklubu Leszczyńskiego był Senior Max. W tej kategorii wystartowali Wojciech Garbacz i Maciej Ryfa. Zajęli odpowiednio 5. i 8. miejsce w rundzie. W klasyfikacji generalnej Garbacz zajął 4. miejsce, a Ryfa 7.
Serdecznie gratulujemy doskonałych wyników.

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.