^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Rokkersi startowali w Toruniu

wtorek, 11 sierpień 2015 21:43

IX i X Runda ROK Cup Poland, które odbyły się na toruńskim obiekcie Awix Racing Arena przebiegły pod znakiem sukcesów zawodników Automobilklubu Leszczyńskiego, którzy co warto podkreślić rywalizowali nie tylko z innymi zawodnikami, lecz również z ekstremalnymi upałami.

W piątek (IX Runda) rywalizację w Baby Roku zdominował Kacper Rogala, który zdobył komplet punktów za wygranie obu wyścigów w tym dniu. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się także Damian Mazurek, który wywalczył 6. miejsce.
W Mini Roku Jakub Szablewski pomimo ambitnej postawy otarł się o podium, zajmując 4. miejsce. Doskonałe tempo prezentował także Maciej Banaś, który ostatecznie zakończył rundę na 7. miejscu.
Najstarsi reprezentanci naszego klubu przyzwyczaili nas już do znakomitych wyników. Niemniej jednak, zwycięstwo Mariusza Szymczaka w Rok GP i 4. miejsce Kuby Dobroszczyka muszą zostać docenione.
W sobotniej rywalizacji dalej dominował Rogala, jednak do walki o wysokie pozycje włączyli się również Dominik Garbaciak i Damian Mazurek (odpowiednio 5. i 7. miejsce).
W Mini Roku Kuba Szablewski zrewanżował się rywalom i po serii bardzo ciekawych pojedynków uplasował się na 3. pozycji. Maciej Banaś ponownie zakończył wyścig jako siódmy.
W Rok GP rywalizację po raz kolejny zdominował Szymczak zajmując pierwsze miejsce. Dobroszczyk dojechał na metę czwarty.
Warto również dodać, że dzięki wynikom osiągniętym w Toruniu Kacper Rogala umocnił się na miejscu lidera w klasyfikacji generalnej, Mariusz Szymczak awansował na 2. miejsce, a Kuba Szablewski zbliżył się do 4. miejsca, o które z pewnością powalczy na kolejnych zawodach.

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.