^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Udane mistrzostwa

czwartek, 23 lipiec 2015 00:59

W miniony weekend na Torze Poznań odbyły się Międzynarodowe Kartingowe Mistrzostwa Polski. Ta najważniejsza impreza w sezonie przyciągnęła aż 150 zawodników, jeżdżących na co dzień we wszystkich seriach wyścigowych w kraju.

Impreza przeszła do historii jako wspaniały pokaz wysokiego poziomu sportowego, towarzyszącego rywalizacji. Jednym z bohaterów była również pogoda – w piątek i sobotę upały rodem z Afryki, a w niedzielę gigantyczna burza, która wymusiła przedwczesne zakończenie imprezy.

Wyniki osiągnięte w tak trudnych warunkach zasługują na dodatkowe oklaski. Doskonale zaprezentowali się najmłodsi zawodnicy naszego Automobilklubu – Damian Mazurek i Kacper Rogala zajęli odpowiednio 2. i 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Baby Roka. W tej samej kategorii zabłysnął Franciszek Czapla, który debiutując w zawodach zajął doskonałe 6. miejsce. Wśród innych reprezentantów naszego klubu na wyróżnienie zasługują: Jakub Szablewski (7. miejsce w kategorii Mini ROK), Maciej Banaś (8. miejsce w kategorii Mini ROK) oraz Filip Matejczyk (8. miejsce w kategorii Micro Max).

W gronie bardziej doświadczonych zawodników świetnie spisali się Wojciech Garbacz (3. miejsce w Senior Maxie) oraz Sebastian Lotz (3. miejsce w kategorii Rok GP). Tuż za podium rywalizację zakończył Jakub Dobroszczyk (Rok GP).
Będąc na półmetku zmagań o mistrzowskie szarfy wyniki zawodników AL napawają nas optymizmem przed zawodami w Zielonej Górze, które odbędą się 21-23 sierpnia.

Trzymamy kciuki!

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.