^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Kartingowe Mistrzostwa Polski - zapowiedź

czwartek, 16 lipiec 2015 09:18

Już w najbliższy weekend (17.-19.07) odbędzie się najważniejsza impreza kartingowa w kraju – Międzynarodowe Kartingowe Mistrzostwa Polski. W tym roku odbywają się one w podczas dwóch weekendów wyścigowych. Nowością jest także dopuszczenie kategorii, które na co dzień oglądać możemy w seriach Rok Cup Poland, Rotax Max Challenge oraz EasyKart. Zmiany te spowodowały znaczący wzrost liczby uczestników imprezy – organizatorzy spodziewają się ok. 150 zawodników.

Bardzo silną reprezentację na te zawody wystawia Automobilklub Leszczyński:
- w kategorii Baby Rok, tak jak od początku sezonu do faworytów należeć będą Kacper Rogala, Dominik Garbaciak oraz Damian Mazurek. O tytuł mistrzowski będą walczyć również Dawid Marcinkowski i Jonathan Madden. Nie można pominąć najmłodszych zawodników: Franciszka Czapli oraz Piotra Czai, którzy dysponują ogromnym potencjałem;
- w kategorii Micro Max zobaczymy ponownie Kacpra Rogalę, a towarzyszyć mu będą Axel Kożuchowski, Jonathan Madden oraz będący w doskonałej formie Filip Matejczyk.
- w Mini Roku będziemy mocno trzymać kciuki za Jakuba Szablewskiego, Macieja Banasia oraz Adama Szydłowskiego. Dwaj pierwsi zaliczani są do ścisłej czołówki w tej bardzo licznej i widowiskowej kategorii;
- kolejną bardzo mocno obsadzoną kategorią przez zawodników naszego Automobilklubu jest Rok GP. W tej rywalizacji zobaczymy Mariusza Szymczaka, Jacka Pokojowczyka, Sebastiana Lotza oraz Jakuba Dobroszczyka;

O tym, że Automobilklub Leszczyński nie zniknął z kartingowej mapy Polski może świadczyć również obsada sędziowska tej mistrzowskiej imprezy. Za regulaminowy przebieg zawodów odpowiadać będą Lechosław Dudka – Sędzia Główny oraz Piotr Mika – Dyrektor Wyścigu.

Zarówno zawodnikom, jak i sędziom życzymy udanych startów.

Dla wszystkich zainteresowanych zawodami relacja live: www.polskikarting.pl

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.