^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

DAMIAN MAZUREK ZNOWU NA PODIUM

środa, 10 czerwiec 2015 19:13

Młody kierowca z Wilkszyna - Damian Mazurek miniony, wyścigowy weekend w Zielonej Górze podsumował jako lider i vice-lider BABY ROKA. Po otarciu się o podium, podczas ostatnich zawodów serii ROK CUP POLAND w Poznaniu zapowiedział intensywne treningi. Ich wyniki podziwialiśmy na torze WallraV podczas weekendowych zmagań.

Piąta runda pucharu rozegrana została przy akompaniamencie słonecznej, wakacyjnej pogody. Było ciepło, ponad 30 stopni. Damian już w półfinale dowiódł swojej bardzo dobrej dyspozycji. Po starcie z 8 pola w półfinale, szybko przebijał się w górę stawki. Na mecie zameldował się w czołówce wyścigu- na 4 miejscu. W finale ponownie zaatakował i wyprzedził 2 rywali. Rundę podsumował na podium, jako vice-lider BABY ROKA.

W niedzielę nastąpiło gwałtowne załamanie pogody. Tor skąpany był w strugach ulewy, a warunki do ścigania były niezwykle trudne. Mimo tego Damian udowodnił, że świetnie sobie radzi na mokrym torze. Półfinał zakończył na 6 miejscu. W finale zaprezentował fantastyczne tempo, szybko wychodząc na prowadzenie. Ostatecznie okazał się najszybszym kierowcą wyścigu, co potwierdził niemalże 3s. przewagą na mecie, a także najwyższym stopniem niedzielnego podium.

Już za dwa tygodnie kierowca ponownie stanie do pucharowych rywalizacji. Tym razem 7. i 8. runda rozegrane zostaną na torze kartingowym w Bydgoszczy.

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.