^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

DAMIAN BLISKO PODIUM W POZNANIU

sobota, 23 maj 2015 15:11

Zaledwie 1 punkt dzielił młodego kierowcę z Wilkszyna od sobotniego podium BABY ROKA w Poznaniu. Na najbardziej znanym torze wyścigowym w Polsce rozegrane zostały kolejne dwie rundy serii ROK CUP POLAND. Mimo trzymającej w napięciu pogody, kierowca zaprezentował świetną formę, która bardzo dobrze wróży w kolejnych zmaganiach sezonu 2015.

Mazurek, reprezentujący Automobilklub Leszczyński, treningi na torze prowadził już na kilka dni przed rozpoczęciem zawodów. Solidne przygotowanie, dało się zauważyć już podczas kwalifikacji BABY ROKA. Kierowca od samego początku utrzymywał się w czołówce stawki, zaliczając trening oficjalny z 5 rezultatem. Sukcesywnie poprzez kolejne biegi przesuwał się bliżej lidera. W półfinale był 4, a w finale awansował na 3 lokatę. Ostatecznie otarł się o podium, podsumowując rundę 4 pozycją.

W niedzielę zaliczył delikatny spadek. Mimo niepewnej pogody, towarzyszącej wyjazdom, po czasówce był 10. W półfinale wyprzedzał i do mety dojechał jako 8. W finale ponownie podejmował wiele pojedynków, których efektem była wywalczona 5 pozycja. Zebrane punkty sklasyfikowały go na 5 miejscu kierowców BABY ROKA.

W klasyfikacji punktowej sezonu Mazurek jest 5. Kolejne pucharowe zmagania czekają go już 6 i 7 czerwca. Na torze WallraV w Zielonej Górze rozegrane zostaną 5 i 6 runda pucharu.

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.