^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Relacja z zawodów Rotax

wtorek, 29 maj 2012 12:49

rotax_gostyn_2012W ubiegły weekend 25-26 maja na Kartodromie w Gostyniu odbyły się III i IV runda zawodów Rotax Max Challenge Polska. Ich organizatorem był Automobilklub Leszczyński. Zawodnicy startowali w sześciu kategoriach wyścigowych: Micro Max, Mini Max, Junior Max, Senior Max, DD2 Max i DD2 Masters. Oprócz tego na torze w Gostyniu zaprezentowali się również najmłodsi sportowcy w wieku od 4 do 7 lat nie posiadający jeszcze licencji kartingowej. Wystartowali oni w dwóch kategoriach pokazowych Puffo i Micro Max. Poszczególne kategorie różniły się przede wszystkim wiekiem zawodników oraz osiągami ich silników.

Właściwie już od czwartku cały obiekt gostyńskiego Kartodromu został opanowany przez kartingowców, ich mechaników i rodziny z całej Polski. Przez cały dzień odbywały się treningi przed sobotnimi i niedzielnymi rozgrywkami.

III runda w związku ze świetną organizacją i wyjątkowo sprzyjającą pogodą, przebiegła bardzo sprawnie, bez jakichkolwiek komplikacji. Od godziny 11.00 trwała regulacja gaźników dla poszczególnych kategorii. Zawodnicy mieli wtedy raz jeszcze okazję do sprawdzenia toru i swoich sprzętów. Następnie rozpoczęły się treningi oficjalne, przesądzające o ustawieniu zawodników na polach przedstartowych w wyścigach przedfinałowych. Wyniki osiągnięte w przedfinałach dawały z kolei pierwsze punkty wliczane do klasyfikacji generalnej zawodów oraz decydowały o kolejności zawodników startujących w finałach. Ogólna klasyfikacja po wyścigach przedfinałowych i finałowych III rundy w poszczególnych kategoriach przedstawiała się następująco: WYNIKI

Kategoria Micro Max – 1 m-ce Marcel Kuc, 2 Jakub Greguła, 3 Piotr Wiśnicki

Kategoria Mini Max – 1 m-ce Damian Wiśnicki, 2 Dominik Musiatowicz, 3 Wojciech Garbacz

Kategoria Junior Max – 1 m-ce Toni Nowosad, 2 Kacper Bielecki, 3 Adrian Różycki

Kategoria Senior Max – 1 m-ce Marcin Kapkowski, 2 Kamil Jeleń, 3 Michał Stawiarski

Kategoria DD2 Max – 1 m-ce Rafał Berdysz, 2 Sławomir Murański, 3 Patryk Konowałem

Kategoria DD2 Masters – 1 m-ce Adam Kucharski, 2 Adam Galas, 3 Mariusz Dąbrowski

Na oficjalne otwarcie III rundy zawodów Rotax i prezentację zawodników przybyli przedstawiciele władz miasta Gostynia - pani wice burmistrz Elżbieta Palka, która powitała uczestników na ziemi gostyńskiej, a także dokonała oficjalnego otwarcia zawodów oraz pan Jerzy Woźniakowski przewodniczący Rady Miasta Gostynia. Drugi dzień obfitował w równie zacnych gości. Swoją obecnością zaszczycił nas pan poseł Łukasz Borowiak oraz pan Leszek Dworczak wiceprzewodniczący Rady Miasta Gostynia otwierający IV rundę Pucharu Rotax. Przez cały czas trwania zawodów obecny był promotor rozgrywek cyklu Rotax w Polsce pan Piotr Parys oraz prezes Automobilklubu Leszczyńskiego, organizatora rund pan Paweł Pęcak.

Emocje zdecydowanie wzrosły drugiego dnia. Pojawiały się kary czasowe dla zawodników, a także ostrzeżenia związane z nieprzepisowym zachowaniem na torze. Całe zawody zostały nieco opóźnione ze względu na konieczność interwencji służb medycznych podczas wyścigu przedfinałowego kategorii Mini Max. Doszło wówczas do kolizji czterech zawodników na pierwszym zakręcie. Wyścig został przerwany, a zawody wznowione po krótkiej przerwie. Biegi finałowe uatrakcyjniły występy dziewczyn podprowadzających żużlowców na stadionie Unii Leszno. Klasyfikacja generalna IV rundy wyglądała następująco:

Kategoria Micro Max – 1 m-ce Marcel Kuc, 2 Marcel Surmacz, 3 Piotr Wiśnicki

Kategoria Mini Max – 1 m-ce Damian Wiśnicki, 2 Dominik Musiatowicz, 3 Szymon Śliwowski

Kategoria Junior Max – 1 m-ce Kacper Bielecki, 2 Joel Deptuch, 3 Oskar Kałuża

Kategoria Senior Max – 1 m-ce Marcin Kapkowski, 2 Artur Janosz, 3 Kamil Jeleń

Kategoria DD2 Max – 1 m-ce Rafał Berdys, 2 Sławomir Murański, 3 Patryk Konowałem

Kategoria DD2 Masters – 1 m-ce Mariusz Dąbrowski, 2 Adam Kucharski, 3 Adam Galas

Oprócz dyplomów i pucharów dodatkową nagrodą był laptimer ufundowany przez firmę Lapo, który został rozlosowany na zakończenie zawodów spośród sześciu najlepszych zawodników ze wszystkich kategorii.

Warto zaznaczyć, że zawody z cyklu Rotax odbywają się nie tylko w Polsce ale również w innych krajach europejskich między innymi w Austrii, Czechach i Niemczech. Główną nagrodą, przesądzającą o prestiżu tych rozgrywek jest wyjazd najlepszych zawodników z poszczególnych krajów na zawody światowe.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia poczynań zawodników oraz sprawdzania informacji o bieżących imprezach odbywających się na Kartodromie w Gostyniu na profilu Automobilklubu Leszczyńskiego na facebooku. Tam również znajdują się zdjęcia z zawodów Rotax. www.facebook.com/automobilklubleszno

GALERIA

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.