^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Wiosenny Puchar Rok na Kartodromie w Gostyniu

poniedziałek, 16 kwiecień 2012 18:16

puchar_rok_2012W dniach 14-15.04.2012r. na Kartodromie w Gostyniu Automobilklub Leszczyński na zlecenie Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego zorganizował zawody inaugurujące sezon kartingowy pod nazwą Wiosenny Puchar Rok. Jak na inaugurację sezonu przystało frekwencja na imprezie była bardzo duża – w sumie we wszystkich kategoriach wystartowało 106 zawodników. W sobotę odbyło się uroczyste otwarcie imprezy na którym wręczono akty nominacyjne do kadry narodowej a wszyscy zawodnicy dzięki hojności promotorów kategorii otrzymali upominki w postaci koszulek i czapeczek.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Poseł na Sejm Łukasz Borowiak, Wiceburmistrz Gostynia Elżbieta Palka, Prezydent Miasta Leszna Tomasz Malepszy, przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Gostyniu Marian Radecki oraz Członkowie Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego Przewodniczący GKSK Mirosław Czub, Wiceprzewodniczący GKSK Paweł Pęcak. Wyścigi w sobotę odbyły się przy słonecznej pogodzie i mimo lekkiego opóźnienia spowodowanego uroczystością otwarcia, przebiegły sprawnie i o czasie przewidzianym regulaminem. Po sobotnich zmaganiach zawodników organizatorzy zadbali również o podniebienia wszystkich obecnych na zawodach i zaprosili na poczęstunek integracyjny, gdzie można było zakosztować kuchni funkcjonującego na kartodromie baru „U Franka". W niedzielę pogoda niestety nie dopisała , było deszczowo i zimno. Mimo to zawody przebiegły sprawnie za co duże brawa dla zawodników, którzy potrafili się dostosować do warunków pogodowych i obyło się bez większych kolizji oraz interwencji służb medycznych. Dla dużej grupy zawodników były to pierwsze zawody kartingowe dlatego podziękowania dla ich team-ów, instruktorów i trenerów za profesjonalne przygotowanie do imprezy. Na zakończenie zawodów, które odbyło się wyjątkowo z uwagi na aurę w namiocie Automobilklubu Leszczyńskiego, oprócz zwyczajowych pucharów i dyplomów, dzięki firmie INTERBELL z Leszna we wszystkich kategoriach pierwsi trzej zawodnicy otrzymali po komplecie opon.

Wyniki :

I Runda Pucharu ROK

Kategoria Baby Rok – I m-ce Krzysztof Seratowicz, II Dominik Zawistowski, III Nikodem Wierzbicki

Kategoria Mini Rok – I m-ce Jan Antoszewski, II Filip Wójcik, III Marcin Brzeziński

Kategoria Junior Rok – I m-ce Jan Kręcisz, II Karol Lubas, III Jakub Masztalerz

Kategoria Rok – I m-ce Hubert Cebulski, II Michał Śmigiel, III Michał Grzyb

Kategoria Super Rok – I m-ce Daniel Zając, II Sławomir Murański, III Damian Kaczorowski

II Runda Pucharu ROK

Kategoria Baby Rok – I m-ce Nikodem Wierzbicki, II Jakub Szablewski, III Krzysztof Seratowicz

Kategoria Mini Rok – I m-ce Marcel Jastrzębowski, II Maciej Chrupek, III Marcin Brzeziński

Kategoria Junior Rok – I m-ce Karol Lubas, II Szymon Szyszko, III Adrian Różycki

Kategoria Rok – I m-ce Michał Grzyb, II Hubert Cebulski, III Michał Śmigiel

Kategoria Super Rok – I m-ce Łukasz Kiwior, II Mariusz Szymczak, III Sławomir Murański

I Seria Pucharu Easykart

Kategoria E-60 – I m-ce Jan Antoszewski, II Mikołaj Cegielski, III Wojciech Grzyb.

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.