^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Europejski Finał ROK

niedziela, 25 wrzesień 2011 19:11

Final_ROKJedna z najważniejszych imprez w sporcie kartingowym odbyła się w miniony weekend na Kartodromie w Gostyniu. W Europejskim Finale Roka uczestniczyło 69 zawodników z Polski, Litwy i Niemiec. Ścigali się oni w czterech kategoriach – Mini Rok, Junior Rok, Rok i Super Rok. Najmłodsi kierowcy w przedziale wiekowym od 4 do 7 lat prezentowali się licznej publiczności w jazdach pokazowych, które nie były brane pod uwagę w klasyfikacji ogólnej zawodów.

Już od czwartku obszar Kartodromu zamienił się w małe miasteczko, gdzie uczestnicy przygotowywali swoje sprzęty i trenowali intensywnie do sobotnich eliminacji oraz do najważniejszej, decydującej części Europejskiego Finału Roka czyli biegów przedfinałowych i finałowych. Szczególnie te ostatnie dostarczyły kibicom ogromnej dawki emocji. Podczas zawodów kilkakrotnie pojawiły się ostrzeżenia dla kierowców za niesportową jazdę, niektórzy zobaczyli również czarną flagę, oznaczającą wykluczenie z wyścigu. Wiedząc jak duża była stawka tych zawodów nie dziwi determinacja zawodników, którzy do ostatniego okrążenia rywalizowali o jak najlepsze pozycje. Punkty za miejsca zdobyte w niedzielnych wyścigach zostały doliczone do ogólnej klasyfikacji Pucharu Rok, a zwycięzca z każdej kategorii zakwalifikował się do Światowego Finału Roka, który odbędzie się w październiku na włoskim torze w Lonato.

Organizatorem wydarzenia był Automobilklub Leszczyński, który postarał się, aby stało ono na wysokim poziomie zarówno pod względem przygotowania i zabezpieczenia całego obiektu, jak i organizacji oraz sprawnego przebiegu zawodów. Impreza nie doszłaby jednak do skutku gdyby nie hojność sponsorów – firmy Interbell i A.M.O. Sport System.

Zwycięzcą kategorii Mini Rok został Filip Wójcik (Automobilklub Radomski), drugie miejsce zajął Jan Krencisz (A. Wielkopolski), a trzecie Jakub Masztalerz (A. Leszczyński). Najlepsza trójka w kategorii Junior Rok wyglądała następująco – 1. miejsce Karol Lubas (A. Wielkopolski), 2. miejsce Paweł Myszkier (A. Rzemieślnik) i 3. miejsce Krzysztof Frankowski (A. Wielkopolski). W kategorii Rok zwyciężył Michał Danek (A. Leszczyński), drugim najlepszym kierowcą został Michał Zając (A. Radomski) a trzecim Jakub Kierasiński (A. Wielkopolski). W kategorii Super Rok niedzielne wyścigi przyniosły zwycięstwo Patrykowi Kempińskiemu (BTM Bydgoszcz), 2. miejsce Michałowi Huebnerowi (TMSM Sparta Wrocław) a 3. miejsce Sławomirowi Murańskiemu (TMSM Sparta Wrocław).

 

GALERIA

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.