^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

Doskonalenie techniki jazdy

Zima potrafi zaskoczyć nie tylko drogowców. Trudne warunki na drogach powodują, że jazda samochodem przestaje być przyjemnością i zaczyna wiązać się z niepokojem oraz obawami dotyczącymi możliwości poślizgu lub wypadku.

Zdając sobie sprawę z takich problemów i wątpliwości, a także realnych zagrożeń wynikających z zimowych warunków drogowych organizujemy szkolenia polegające na przejechaniu wyznaczonego toru przeszkód samochodem wyposażonym w troleje (małe tylne koła), symulujące jazdę w poślizgu. Odbywa się ono na zamkniętym i bezpiecznym terenie, bez możliwości spowodowania kolizji, przy obecności instruktora w samochodzie, dla grup zorganizowanych (po wcześniejszym ustaleniu z organizatorem).

Drugim aspektem, na który zwracamy uwagę to trening jazdy precyzyjnej. W tym celu modyfikujemy nasze samochody, aby przygotować testy Stewarta oraz Lancelota. Oddają one znakomicie warunki, z jakimi można spotkać się podczas codziennego użytkowania drogi (np. jazda ciasnymi uliczkami czy też na parkingu). 

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.