^Powrót na górę

  • Karting

    Naszą specjalizacją jest karting. Wpieramy rozwój tego sportu, a przede wszystkim naszych zawodników. Szkolimy kadrę sędziowską.

  • Rajdy sportowe

    Organizujemy rajdy sportowe typu KJS, a wśród nich Rajd Yeti, Rajd Konstruktor Group oraz Rajd Andrzejkowy.

  • Turystyka samochodowa

    Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas proponujemy rajdy turystyczne - Rajd WOŚP, Rajd Pojazdów Zabytkowych, Rajd Dziecka.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/AutomobilklubLeszno

 

facebook

 

 

Nasi partnerzy:


 

Media:


10805107 723915511024012 2065807678 n 

Promotorzy serii:


 

HERBI na Rajdzie Koszyc

poniedziałek, 10 wrzesień 2012 22:06

Mało zawodników, ale takiej rywalizacji w tym sezonie jeszcze w naszej klasie nie było. Myślę, że tak w skrócie można podsumować rajd Koszyc. Jedyne do czego można się przyczepić to kwestia niektórych os specjalnych. Chodzi o to, że organizatorzy w pewnym momencie zapomnieli o tym, że to rajd asfaltowy, a nie terenowy. Pierwszy odcinek pierwszego dnia to była masakra. Dziury po kolana, a kamienie wielkości piłki tenisowej i tak na 10 km. Reszta naprawdę fajnie. Dojazdówki trochę czasowo za dużo zapasu i opony stygną, ale ja wole takie rozwiązanie, niż lecieć na złamanie karku na pkc. Wygraliśmy klasę 8 w RSMP i Mistrzostwach Słowacji, choć szczęście nam sprzyjało na przykład w sytuacji, która trochę nas zmroziła.

Na przedostatnim 24 km oesie pod koniec odcinka po raz pierwszy w życiu pedał hamulca w padł w podłogę (paskudne uczucie) na dohamowaniu ze 150 km/h. Na szczęście poza asfaltem w gęstym lesie, a nie wiele jest takich miejsc, była zatoczka trawiasta. Miała ona może 5 m kwadratowych, ale była na wagę złota, bo zatrzymaliśmy sie 20 cm od drzewa. Przy okazji dziękuje Mirkowi Włodarczykowi i Markowi Kaczmarkowi, za sprawne udostępnienie przejazdu po tym, jak sami mieli defekt.

Start jest możliwy dzięki firmom:

GLOSS , GIERA przedsiebiortwo budowlane, MIASTO LESZNO, JUTOR dpd, KONSTRUKTOR Group, WAR

www.herbirajdy.pl

Copyright © 2018. Automobilklub Leszczyński  Rights Reserved.

Automobilklub Leszczyński: 64-100 Leszno, ul. Strzelecka 7   tel./fax (65) 520-62-30  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.